Maciej Konieczny i Adrian Zandberg podjęli interwencję poselską w firmie LOT Aircraft Maintenance Services, która zajmuje się obsługą techniczną samolotów narodowego przewoźnika.

Posłowie, jak pisze na swoim profilu na FB Maciej Konieczny, zaniepokoili się informacjami, że mechanicy zmuszani są do pracy po kilkanaście godzin. Poza tym zatrudniani są, jak pisze Maciej Konieczny: „na B2B [jako firmy jednoosobowe – przyp. red.] i muszą udawać, że są „niezależnymi firmami”, więc nie chroni ich prawo pracy. To oczywiście absurd i w narodowym przewoźniku nie powinno być na takie praktyki miejsca”.

Posłowie podjęli próbę interwencji poselskiej. „Podjęli próbę”, gdyż ich prośba o wpuszczenie na teren spółki i zapoznanie się z dokumentacją pracowników spełzła na niczym, co wyczerpuje znamiona naruszenia art. 20 Ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Po dwóch godzinach oczekiwania, Adrian Zandberg został łaskawie wpuszczony na teren spółki, ale na razie nic nie wiadomo o tym, by została mu udostępniona dokumentacja.

Istotnie, gdyby informacje, jakie otrzymali posłowie, potwierdziły się, byłby to nie tylko skandal polegający na naruszeniu praw pracowniczych, ale też powodowanie zagrożenia dla życia pasażerów, korzystających z usług samolotów narodowego przewoźnika.

Pośrednio informacje te potwierdzają się, gdy się sięgnie do strony gowork.pl, gdzie pracownicy wymieniają się opiniami na temat swoich pracodawców. Wpisy dotyczące LOT Aircraft Maintenance Services są w przytłaczającej większości bardzo krytyczne. Oto jeden z wpisów: „Niedoświadczonych, młodych pracowników wysyła się do prac, których nie powinni nawet dotykać. Z tego powodu dochodzi do wielu zdarzeń, uszkodzeń. (…) Ciężko zdobyć w takich warunkach doświadczenie, marnuje się mnóstwo czasu, kariery się raczej też nie zrobi, za te pieniądze można znaleźć pracę mniej męczącą, wymagającą, odpowiedzialną i stresującą”.

Poinformujemy o losach tej interwencji.

Sprostowanie

W związku z artykułem autorstwa Macieja Wiśniowskiego pt: „Posłowie Lewicy interweniują w państwowej spółce przeciw skandalicznemu wyzyskowi pracowników” opublikowanym w dniu 6 listopada 2020 r. na portalu strajk.eu, prostujemy, iż nieprawdą jest, iż mechanicy zmuszani są do pracy po kilkanaście godzin oraz naruszane są prawa pracownicze. Spółka LOTAMS zatrudnia wyłącznie wykwalifikowany personel, a czynności obsługowe przy samolotach wykonywane są przez licencjonowanych mechaników lotniczych i nadzorowane przez doświadczonych menedżerów. Informacje na temat jakiegokolwiek zagrożenia dla pasażerów są nieprawdziwe i podważają dobre imię pracowników LOTAMS, jak również ich rzetelność i profesjonalizm, czemu pragniemy stanowczo sie sprzeciwić.

Zarząd LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…