Dwoje polityków neoliberalnych kojarzonych raczej z porażkami niż sukcesami utworzyło nową partię. Na starcie nie ma najlepszego PR-u.

Ryszard Petru, polityk wsławiony wycieczką na Maderę w trakcie politycznego kryzysu i krętactwami wokół tego wyjazdu oraz Joanna Scheuring-Wielgus założyli nową partię pod nazwą „Teraz”. Hasłem głównym ugrupowania jest „gospodarka i społeczeństwo”, dość dziwna zbitka sformułowań w ustach neoliberalnych polityków, popierających nie raz antyspołeczne rozwiązania. To na razie tylko medialny szum, bo kongres założycielski nowej partii odbędzie się dopiero 9 grudnia i na nim zobaczymy zapewne w całej krasie oblicze nowej politycznej struktury.

Nazwę partii politycy tłumaczyli następująco:

– Bo „Teraz” Polska stoi przed wielkimi wyzwaniami – powiedział Ryszard Petru na konferencji prasowej.

Z kolei posłanka Scheuring – Wielgus zwracała uwagę na znaczenie słowa – nazwy.

– „Teraz” jest „bardzo dynamiczne, zmuszające do działania. – A my lubimy działać – mówiła.

Z zabawnych wypowiedzi można jeszcze zacytować posłankę, która nagle odkryła w sobie polityka, otwartego na opinię publiczną.

– Polska to nie tylko Wiejska. Trzeba słuchać ulicy. Trzeba słuchać ludzi! – uważa Joanna Scheuring-Wielgus.

Nowa inicjatywa nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem innych polityków opozycji. Sławomir Neumann (PO) uznał, że nowa partia rozbija jedność opozycji np. w bojkotowaniu publicznej telewizji, a Katarzyna Piekarska (SLD) ocenia „średnio” szanse powodzenia projektu, ponieważ Ryszard Petru, zdaniem Piekarskiej, jest politykiem, który przegrał własną partię i jako taki jest niewiarygodny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. –,,Z zabawnych wypowiedzi można jeszcze zacytować ………………………….,,—autora tego wstępniaka , bo artykułem to na pewno to nie jest….
  –,,Dwoje polityków neoliberalnych kojarzonych raczej z porażkami niż sukcesami ,, ————- że do Petru będzie o co sie przypieprzyć , wiadomo , Madera. Ale do pani Poseł już inwencji lub wiedzy nie starczyło , za to starczyło żeby przy tym pierwszym opluć oboje.
  –,, nagle odkryła w sobie polityka, otwartego na opinię publiczną.,, ———–nie musiała niczego odkrywać bezimienny krytykancie . ONA JEST politykiem ulicy , bardziej niż wszyscy inni, i niewątpliwie słucha tej ,, ulicy,, a to że o tym mówi , to tylko zwrócenie uwagi wszystkim innym którzy tego nie uznają , i na dodatek są na tyle głupi ze jako przestrogi tego potraktować nie potrafią. Ci co nie chcą słuchac ulicy dowiadują sie o tym na wyborach , a następne już nie długo.

  1. No taaak… najłatwiej stosować argumenty at personam pod adresem autora…
   Jednak pani posłanka reprezentuje poziom Reni Begerowej… Noo faktycznie jest na kogo stawiać.. Gratuluję!
   Ale tak już jest z absolwentkami socjologii. Margaryna przed nazwiskiem jest, a w łepetynie parę wykutych formułek. I to by się zgadzało z…. ,,miszczostfem” we wpadkach sejmowych – jakże kwieciście opisywanych w necie…
   http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Joanna_Scheuring-Wielgus
   https://www.youtube.com/watch?v=Lz1RiOQY-24

 2. Przecież Petru to słup. Nie wyszedł mu jeden „projekt” ale widać jest kasa na kolejny. A jak jest kasa to są i przychylne „sondaże”. A jak są „sondaże” to jest zainteresowanie, artykuły w gazetach, wywiady w telewizjach, fankluby, poparcie „spontanicznych internautów”…ludzie to kupią, kwestia marketingu.

 3. Kiedyś był kabaret „Potem”. Teraz będzie kabaret „Teraz”.

  Mam nadzieję że najważniejsze skecze pozostaną, jak np. „6 króli”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: z powodu pandemii zniknęło 26 mln miejsc pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) poinformowała, że na skutek pandemii koronawirusa i…