Michał Grześ, radny Prawa i Sprawiedliwości uważa, że poznańskie MPK obraża uczucia religijne katolickich pasażerów. Według niego nazwa przystanku „Baraniaka” powinna być odczytywana przez lektora jako „Arcybiskupa Antoniego Baraniaka”. Polityk złożył w tej sprawie interpelacje do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Michał Grześ - obrońca uczuć religijnych w autobusach i tropiciel homoseksualizmu w poznańskim ZOO / wikipedia commons
Michał Grześ – obrońca uczuć religijnych w autobusach i tropiciel homoseksualizmu w poznańskim ZOO / wikipedia commons

Radny twierdzi, że do zajęcia się sprawą nakłonili go jego wyborcy. W interpelacji zwraca uwagę, że obecnie wygłaszany komunikat jest wyrazem braku szacunku dla uczuć religijnych. „Pasażerowie komunikacji miejskiej – osoby jak podkreślają wierzące – zwracają uwagę na czytanie w pojazdach nazwy przystanku przy ulicy Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Głos w pojazdach czyta »Baraniaka«. Osoby, które się do mnie zwróciły w tej sprawie proszą o pełne czytanie nazwy ulicy, uważają, z czym się zgadzam, że postać Abpa Antoniego Baraniaka jest wielce zasłużona dla Poznania” – wskazuje radny Grześ.

Grześ uważa, że katolicki patron przystanku jest dyskryminowany w komunikacji miejskiej, czego przykładem jest jego zdaniem odczytywanie nazwy „Rondo Jana Nowak-Jeziorańskiego” w całości. Radny zapowiedział również zbadanie innych nazw na wiatach przystankowych oraz zamierza dokonać przesłuchania wszystkich komunikatów wygłaszanych w pojazdach MPK.

Sprawę skomentowała już rzeczniczka MPK Poznań, Iwona Gajdzińska– Nazwy wszystkich przystanków, czytane przez automatycznego lektora w naszych pojazdach, muszą być zgodne z nazwami, przyjętymi przez Radę Miasta Poznania w uchwale z kwietnia 2014 roku. Zgodnie z przedmiotowym dokumentem przystanek, o którym wspomina pan radny Grześ, nosi nazwę „Baraniaka”, dlatego też w naszej ocenie zmiana tego jest możliwa dopiero po uprzedniej modyfikacji powyższej uchwały. Tak stanowi uchwała Rady Miasta, za którą nota bene głosował pan radny Grześ i my się do tej uchwały stosujemy – tłumaczy.

Radny Grześ już wcześniej zasłynął zaangażowaniem w sprawy szczególnie ważne z punktu widzenia interesu społecznego. W 2014 roku wytoczył armaty przeciwko jednemu ze słoni, zamieszkujących w poznańskim ZOO, który jego zdaniem przejawiał skłonności homoseksualne. – Nie po to wydawaliśmy 37 mln zł na największą w Europie słoniarnię, aby mieszkał w niej słoń gej – grzmiał na posiedzeniu miejskiej rady. – Mieliśmy mieć stado słoni, a skoro Ninio woli kolegów od koleżanek, to w jaki sposób spłodzi potomstwo? – zastanawiał się radny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przypominam sobie jak pewna posłanka z PiS kazała rozdzielić Osły w ZOO, ponieważ publicznie uprawiały seks. Po interwencjach „zwykłych ludzi” Osły połączono.
  „Aby nam się dobrze działo, w dzień wisiało, a w nocy stało”.
  Pozdro.

 2. Następny przystanek: Osiedle Batorego, z Bożej łaski króla Polski, wielkiego księcia litewskiego, ruskiego, pruskiego, mazowieckiego, żmudzkiego, kijowskiego, wołyńskiego, podlaskiego, inflanckiego, a także księcia siedmiogrodzkiego :D

 3. Zwykły idiota, ktory jak by odszedł to tylko by zrobił Światu przysługę… Bardzo denerwuje mnie myśl jakimi bzdurami ten stary cap się zajmuje- i bierze za to bejmy!

 4. Mówcie co chcecie, ale ten kraj bez oszołomów z PIS-u byłby strasznie nudny. Homoseksualny słoń i lubieżne osły są całkiem niezłe, ale do dziś bawią mnie puszki i parówki będące dowodem na zamach w Smoleńsku. I jeszcze ten sztuczny śnieg! Jarosław Polskę zbaw!

 5. Niech ten człowiek zacznie donosić też na księży, że jak użyją stwierdzenia, np. „Chrystus zmartwychwstał”, to obrażą uczucia zgromadzonych bliźnich, ponieważ winni mówić „Jezus Chrystus Syn Zbawiciel zmartwychwstał”.

 6. ”Radny zapowiedział również zbadanie innych nazw na wiatach przystankowych oraz zamierza dokonać przesłuchania wszystkich komunikatów wygłaszanych w pojazdach MPK.”

  jestem ciekawy czy kupi bilety czy bedzie marnowac pieniadze podatnikow?

 7. mnie będzie obrażać propozycja pis, jestem niewierzący i nie mam zamiaru wysłuchiwać w autobusie o jakichś biskupach

 8. Z tym słoniem to sprawa jest niejasna, bo to poseł zasugerował że słoń przejawia skłonności. Myślę że sprawę by rozwiązało zapytanie słonia wprost, bo bardzo możliwe, że koleżanki też lubi…

 9. Trzeba być debilem, żeby takimi pierdołami zajmować się. Idzie kato islam. Niedługo każdy będzie pilnował się bo kato faszyści zgłoszą was za obrażanie ich uczuć. Moja uczucia piękna kobiecości obraża Pawłowicz, Klempa czy Sobecka

  1. zjebany jesteś ty, że wrzucasz wszystkich do jednego wora złamasie…

  2. Poryte głowy to powinien być symbol każdej religii.W przypadku polski mamy chorobę zwana katolicyzm

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…