Odbyła się pierwsza rozprawa grupy aktywistów prozwierzęcych, którzy w lutym 2017 weszli na Międzynarodowe Targi Poznańskie i zachęcali do demonstracji przeciwko myśliwym.

fot. wikimedia commons

Grupa aktywistów związanych .in. z „Vivą!” weszła legalnie, z biletami, na Targi Knieje, dedykowane myśliwym. Część została przed budynkiem, gdzie rozstawili swoją pikietę. Sześć dziewczyn, które weszły do środka, usiłowało wejść na scenę, po której przeszły już modelki, prezentując modę myśliwską. Działaczki były ubrane w koszulki z napisami „Krwawe hobby stop” i „Las to nie firma” oraz w maski zwierząt.

Jak twierdzą, chciały tylko przejść się po scenie, prezentując koszulki i zaprosić do pokojowej demonstracji na zewnątrz, jednak nie zdążyły tego zrobić, ponieważ wkroczyła ochrona. Jedną z dziewczyn skuto kajdankami, wszystkie skarżyły się na brutalność i nieadekwatność działań ochroniarzy. Twierdzą, że ochrona „narobiła więcej zamieszania” niż sami aktywiści szkody klientom targów.

Grupa usłyszała zarzut zakłócania porządku, część zdecydowała się wpłacić już grzywny. Pierwsza rozprawa trzech aktywistek ze sceny” już się odbyła. Kolejna – 16 sierpnia.

– Represje wymierzone w aktywistów są częścią taktyki zmierzającej do zastraszenia osób skupionych wokół oddolnych inicjatyw społecznych – skomentowali przedstawiciele grupy Poznaniacy Przeciwko Myśliwym.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A czy Ja muszę mieć pozwolenie na protest w necie „frajerze dęty”? Czy w Hamburgu mieli pozwolenie na protest przeciw gangsterom z G20 itp? Z ciebie taki Skorpion13, „jak z Koziej pupy trąba”.

 2. Prawo jest jak płot – wąż prześlizgnie się pod nim, tygrys przeskoczy nad nim, tylko bydło jest nim skutecznie otoczone.

 3. Mieli zgodę na taki protest?
  Nie?
  To jest to krok we właściwym kierunku.
  Nikt nie może się czuć zwolnionym z obowiązku przestrzegania prawa.
  A jak tak uważa – to pora najwyższa zamienić garnitur na pasiaki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kurdyjscy działacze w Niemczech znów prześladowani

Po niedawnym skazaniu na wieloletnie więzienie tureckich komunistów, niemiecki wymiar spra…