Poznań jako pierwsze w historii miasto w Polsce zgodziło się, by podczas Marszu Równości zaplanowanego na sobotę na elementach miejskiej infrastruktury zawisły tęczowe flagi.

https://pixabay.com/pl/duma-lgbt-banderą-tęcza-wspólnoty-
https://pixabay.com/pl/duma-lgbt-banderą-tęcza-wspólnoty-

W ubiegłym roku w Marszu Równości w Poznaniu przeszło około tysiąca osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze wyższej frekwencji. Dla osób LGBT oraz ich sojuszników równie ważne jest jednak to, że mimo pogarszającego się w Polsce klimatu dla wszelkiej odmienności solidarność z nimi pokaże miasto. Na miejskich słupach w centrum Poznania zawisły już tęczowe flagi. W sobotę będą towarzyszyły pochodowi na całej trasie, przez samo centrum – m.in. Aleją Niepodległości, przez ul. Święty Marcin i Marcinkowskiego na Plac Wolności. Będzie również delegacja władz miasta z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Trzynasty Marsz Równości będzie punktem kulminacyjnym drugiej edycji Pride Week – największego w Polsce festiwalu LGBT, organizowanego w Poznaniu przez Grupę Stonewall. W jego ramach przez ostatni tydzień w stolicy Wielkopolski odbywały się tematyczne warsztaty, wystawy, konferencja naukowa, zawody sportowe, pokazy filmów i imprezy rozrywkowe.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Peru: nowy rząd szuka poparcia w Kongresie. Intryga przeciwko prezydentowi Castillo

Przed zbliżającym się głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania, Pedro Castillo i nowa pr…