– Trzech młodych mężczyzn w wieku ok. 20-25 lat zaczepiało obywateli Tunezji, kierowało wobec nich obraźliwe sformułowania, szarpali ich, a także próbowali wypchnąć ich na jednym z przystanków z tramwaju – mówi Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji i prosi o pomoc w identyfikacji.

mat. policji

W Poznaniu podobnych incydentów nie brakuje. Parę tygodni temu w tramwaju linii nr 7 niezidentyfikowany do dziś sprawca „znieważył oraz naruszył nietykalność osobistą obywatela Wielkiej Brytanii pochodzenia irackiego”. Trzy miesiące temu na Rynku Jeżyckim pobito studenta z Indii. Rok temu z kolei trzech mężczyzn pobiło Syryjczyka. Jeden z nich został skazany przez sąd, a pozostali dwaj dobrowolnie poddali się karze.

mat. policji

Tym razem do aktu agresji doszło 20 maja, w tramwaju linii numer 5, między 20.35 a 20.50, pomiędzy przystankiem Zamek a placem Bernardyńskim. Trzech mężczyzn szarpało, wyzywało, a w końcu próbowało wyrzucić Tunezyjczyków z tramwaju.

Szarpaninę zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policjanci proszą teraz wszystkich, którzy rozpoznają napastników o kontakt z funkcjonariuszami pod całodobowym telefonem 61 84 12 411.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. policja prosi o pomoc bo nie ma czasu na robore policyjną gdyz musi obstawiac marsze cyrk smolenski

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niemieccy intelektualiści w obronie Assange’a

Od połowy lipca wciąż pojawiają się nowe podpisy pod listem otwartym do Angeli Merkel. Syg…