– Trzech młodych mężczyzn w wieku ok. 20-25 lat zaczepiało obywateli Tunezji, kierowało wobec nich obraźliwe sformułowania, szarpali ich, a także próbowali wypchnąć ich na jednym z przystanków z tramwaju – mówi Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji i prosi o pomoc w identyfikacji.

mat. policji

W Poznaniu podobnych incydentów nie brakuje. Parę tygodni temu w tramwaju linii nr 7 niezidentyfikowany do dziś sprawca „znieważył oraz naruszył nietykalność osobistą obywatela Wielkiej Brytanii pochodzenia irackiego”. Trzy miesiące temu na Rynku Jeżyckim pobito studenta z Indii. Rok temu z kolei trzech mężczyzn pobiło Syryjczyka. Jeden z nich został skazany przez sąd, a pozostali dwaj dobrowolnie poddali się karze.

mat. policji

Tym razem do aktu agresji doszło 20 maja, w tramwaju linii numer 5, między 20.35 a 20.50, pomiędzy przystankiem Zamek a placem Bernardyńskim. Trzech mężczyzn szarpało, wyzywało, a w końcu próbowało wyrzucić Tunezyjczyków z tramwaju.

Szarpaninę zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policjanci proszą teraz wszystkich, którzy rozpoznają napastników o kontakt z funkcjonariuszami pod całodobowym telefonem 61 84 12 411.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Białoruś: Łukaszenka zaprzysiężony na prezydenta dzień po kolejnych demonstracjach opozycji

Alaksandr Łukaszenka złożył prezydenckie ślubowanie i objął obowiązki głowy państwa na kol…