Po raz kolejny władze Poznania dają przykład innym samorządom w Polsce – dzisiaj prezydent Jacek Jaśkowiak podpisał Kartę Różnorodności, tym samym zobowiązując się do zapobiegania dyskryminacji w Urzędzie Miasta i prowadzenia polityki otwartej i przyjaznej dla wszystkich.

facebook.com/jaskowiakjacek
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania / fot. facebook.com/jaskowiakjacek

Karta została podpisana dzisiaj w Warszawie, a Poznań jest drugim w Polsce miastem, które przystąpiło do inicjatywy. Karta Różnorodności to inicjatywa znana w wielu krajach Europy, propagująca politykę równego traktowania i otwartości w miejscach pracy, zarówno publicznych, jak i prywatnych. W Polsce zawiaduje nią stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, działające na rzecz zrównoważonego rozwoju. Sygnatariusz dokumentu zobowiązuje się m.in. do wprowadzenia u siebie systemowych rozwiązań gwarantujących równe traktowanie i przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji i mobbingu, dbania o równość płci, poszanowania dla pracowników w różnym wieku, sprawiedliwe traktowanie pracowników na wszelkich płaszczyznach. Obiecuje także, że zasady zawarte w Karcie będzie propagować na zewnątrz. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że władze Poznania już to robią – szerokim echem odbił się choćby gest wsparcia dla społeczności LGBT organizującej w mieście swój marsz w postaci wywieszenia tęczowych flag na elementach publicznej infrastruktury. Miasto jest również członkiem sieci Miast Przyjaznych Starzeniu przy WHO i systematycznie działa na rzecz likwidowania barier, jakie napotykają w codziennym funkcjonowaniu niepełnosprawni.

– Pierwsze miejsce w tegorocznym Rankingu Otwartych Miast to dowód, że Poznań się rozwija właśnie w tym kierunku, inwestuje w kapitał ludzki i społeczny – skomentował prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Następnie dodał, że w ślad za podpisaniem Karty pójdą szkolenia dla pracowników Urzędu Miasta, by poszanowanie różnorodności i otwartość cechowały nie tylko urząd jako miejsce pracy, ale także były oczywistością w kontaktach z mieszkańcami.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

AgroUnia zakończyła konwencję programową

AgroUnia, przez wielu traktowana jako nowa nadzieja lewicy zakończyła swą konwencje progra…