Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Warszawskim domaga się od rektora objęcia szczepieniami również pracowników sektora administracji, bibliotek oraz wszystkich osób pracujących stacjonarnie dla Uniwersytetu Warszawskiego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej od 8 lutego postanowiło objąć programem szczepień wszystkich nauczycieli i nauczycielki placówek oświaty. Do niedawna na wielu uczelniach przysługiwało to wyłącznie osobom zatrudnionym na etatach, pomijając osoby zatrudnione na „śmieciówkach”. Środowiska akademickie uznały za skrajnie niesprawiedliwe, i pod wpływem medialnych nacisków, rząd zmienił decyzję dołączając wszystkich nauczycieli do puli objętych prawem do szczepionki.

Kto może się obecnie zarejestrować? Nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni. Nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia.

Co z resztą pracowników oświaty?

OZZ IP zwraca uwagę na fakt, że pracownicy i pracownice uczelni z sektora administracji i nie tylko nadal nie zostali uwzględnieni w programie szczepień, a ponieważ wykonują pracę stacjonarnie na terenie szkół i uczelni, są narażeni bardziej niż nauczyciele, którzy pracują zdalnie. OZZ IP z Uniwersytetu Warszawskiego zaapelowało więc do rektora Alojzego Nowaka, o dołożenie wszelkich starań, by rozszerzyć dostęp do szczepień dla wszystkich pracowników sektora oświaty.

Dziś, na pytanie co z pracownikami administracji w szkołach i na uczelniach, MEN odpowiada:  „Pamiętamy o nich. Staramy się, aby mogli zostać jak najszybciej zaszczepieni. Informację na ten temat przekażemy jak tylko będą już konkretne decyzje.”

W ostatnich dniach MEiN podjęło decyzję, by objąć szczepieniami na COVID-19 wszystkie pracownice i pracowników placówek…

Opublikowany przez Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Warszawskim Czwartek, 25 lutego 2021

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sondaże z ostatnich dni: PiS na górze, Lewica poza Sejmem?

Ostatnie dni to wysyp sondaży zamawianych przez różne portale i media. Są niewielkie różni…