Inicjatywa Pracownicza oraz NSZZ „Solidarność” ramię w ramię będą upominać się o warunki pracy w magazynach Amazona w Polsce. Chcą, by dostosowano je do standardów, które dawno zostały wywalczone przez pracowników potężnego koncernu w Niemczech.

– Sytuacja pracowników Amazon Poland jest dramatyczna, dlatego postanowiliśmy się zjednoczyć i działać razem, aby to zmienić – tłumaczy Grzegorz Cisoń z „Solidarności”. To, że w magazynach wysyłkowego giganta dochodzi do wyzysku pracowników na przerażającą skalę, wskazywano od dawna – choćby biegły sądowy, działający na zlecenie Sądu Rejonowego w Poznaniu, stwierdził, że praca w Amazonie nie jest dostosowana do możliwości człowieka.

„Solidarność” i Inicjatywa Pracownicza razem będą domagać się podwyżek wynagrodzeń i poważnej poprawy warunków pracy. 9 maja podczas briefingu prasowego, który zrelacjonujemy na Portalu Strajk, przed budynkiem ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie opowiedzą o tym, co w Amazonie powinno zostać natychmiast zmienione. Z pewnością będzie mowa m.in. o potrzebie ujednolicenia płac polskich i niemieckich pracowników koncernu – pracownicy niemieccy zarabiają trzy razy więcej niż zatrudnieni w magazynach polskich. Poruszony zostanie również wątek wyśrubowanych norm wydajności pracy, krytykowanych m.in. przez Polską Inspekcję Pracy.

9 maja w Amazonie rozpocznie się również spór zbiorowy. Zgodnie z prawem w pierwszej kolejności między związkowcami i pracodawcą odbędą się rokowania dotyczące postulatów załóg. W razie niepowodzenia negocjacji do akcji wkroczy mediator, a jeśli i wtedy nie uda się dojść do porozumienia – w magazynach słynnej firmy może odbyć się referendum strajkowe.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ta,dojdą do porozumienia,jak „świątobliwość” jego korporatokracji da sygnał,że w sumie to tam podniesiemy im wypłatę z wyzysku kapitału,przy większej częstotliwości pracy w nadgodzinach.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Był kij, jest marchewka. Po zwolnieniach w Polska Press, przyszedł czas na podwyżki

Rząd kontynuuje pacyfikacje mediów lokalnych wchodzących w skład grupy Polska Press. Preze…