Wrocławska szkoła policealna wielokrotnie szkoliła członków otoczonego ponurą sławą członków pułku Azow.

www.flickr.com/photos/ministryofdefenceua/

Informację tę opublikował znany brytyjski portal śledczy bellingcat.com, a za nim podała ją portal Bibuła.com, a za nim powtórzyła „Gazeta Wyborcza” . Z informacji wynika, że w ciągu ostatnich kilku lat przeszkolono tam co najmniej kilkunastu członków tej formacji.

Wrocławska szkoła, założona i prowadzona przez dr Andrzeja Bryla jest kontynuacją Centrum Szkolenia Specjalnego. „Ośrodek ESA jest od wielu lat miejscem elitarnych, międzynarodowych warsztatów i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Na rynek ukraiński, jak ustalił brytyjski portal, polska firma weszła w 2015 r.i zapewnia „szkolenie niektórym elitarnym jednostkom wojskowym i policyjnym kraju i odegrała rolę w poszerzaniu specjalistycznej wiedzy już wyspecjalizowanych jednostek”. Miało to pomóc jednostkom działającym na froncie wojny na wschodzie Ukrainy.

Najprawdopodobniej za zasługi firmy otrzymała ona dyplom Państwowej Ochrony Ukrainy. Brytyjskiemu portalowi udało się zidentyfikować wielu radykalnych bojówkarzy ukraińskich, biorących udział w szkoleniach w Polsce, a którzy zamieszani byli m.in. w akcje przeciwko Romom na Ukrainie (w trakcie tych akcji zamordowano jednego Roma). Niektórzy z nich otwarcie głoszą swoje nazistowskie poglądy.

Pułk Azow był wielokrotnie opisywany jako formacja mająca na swoim koncie zbrodnie wojenne i wykorzystująca symbolikę nazistowską.

Europejska Akademia Bezpieczeństwa zasłoniła się tajemnicą handlową nie odpowiadając na pytania „Gazety Wyborczej”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. I o co ten hałas? Polska w relacjach z Ukrainą podejmuje o wiele bardziej idiotyczne i szkodliwe dla nas działania, przy których szkolenie jakichś bandziorów jest małym pryszczem.

  2. USy też szkoliły bandytów z Al Kaidy. My mamy swoich bliżej, więc będzie im łatwiej Lachiw rizaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Trump na tropie postprawdy. Były prezydent USA zakłada własną platformę social media

Zbanowany na wszystkich serwisach społecznościowych jak Twitter i Facebook, Donald Trump d…