„Ta zwykła insynuacja głęboko mnie obraża. To obraza dla rządu włoskiego i prezydenta Władimira Putina” – tak Giuseppe Conte, premier rządu włoskiego, zareagował na twierdzenie ośrodka brytyjskiej propagandy rządowej, jakoby rosyjska pomoc medyczna dla Włoch nadeszła „z powodów politycznych”.

Plakat, który wzbudził podejrzenia brytyjskie. lastampa

W opublikowanym dziś wywiadzie dla BBC premier Conte nie owijał w bawełnę po pytaniu, czy pomoc rosyjska dla Włoch w czasie epidemii covid-19 nie była uwarunkowana hipotetycznym poparciem rządu włoskiego dla złagodzenia lub zdjęcia unijnych sankcji antyrosyjskich. Zdaniem brytyjskiej stacji, rosyjska pomoc była politycznie podejrzana i odgrywała jedynie rolę propagandową, gdyż na jednym z samolotów rosyjskich z pomocą figurował plakat „Z Rosji, z miłością”.

Premier był wyraźnie zdziwiony, że Brytyjczycy przejmują się polityką Unii, którą opuścili, gdyż według nich źle funkcjonowała. Wielka Brytania nie dostarczyła Włochom, ani zresztą nikomu żadnej pomocy. 2 kwietnia przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przeprosiła Włochy za unijną bezczynność i obiecała pożyczkę 100 miliardów euro państwom, które najbardziej ucierpiały, w tym Włochom. Nie ma jednak na razie zgody w Unii, czy jej udzielić.

Premier Conte w wywiadzie dla BBC podkreślił konieczność działania ze strony Brukseli. „Jeśli nie skorzystamy z okazji dania nowego impulsu projektowi europejskiemu, ryzyko porażki i rozpadu Unii jest rzeczywiste” – ostrzegł. Pił do kwestii tzw. coronabonds, tj. emisji europejskich obligacji kryzysowych, co rozłożyłoby ten dług na wszystkie kraje Unii. Sprzeciwiają się temu państwa północy kontynentu, szczególnie Holandia i Niemcy, co utrwala unijny impas.

paypal

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jeśli chodzi o Rosję, to dziś u Żakowskiego słyszę, że polska histeria posmoleńska jest dziełem… Rosji i FSB. Nawet krzyż na Krakowskim Przedmieściu postawili Rosjanie, by nas skłócić. Kiedyś ten człowiek miał rozum… co to się z ludźmi dzieje na starość, strach słuchać.

  2. BBC i wszystko jasne………..
    Irlandczycy mawiają, że był powód dla którego słońce nigdy nie zachodziło nad angielskim imperium, jaki? Ano zdecydował o tym pan bóg aby mieć tych sqrwysynów angoli stale na oku a gdy świeci słońce to jest jasno i lepiej wszystko widać…………….
    Gorszy od angoli jest tylko mikst który występuje w jankesowie czyli żyd pomiszany z angolem właśnie…….

    1. Ale wtedy cały Albion był krajem dumnych ludzi a dzisiaj to zbieranina klęcząca u rozporka wuja Sama……….

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Izrael: cenzura prasy działa. Choć ostatnio jakby mniej aktywnie

W ciągu ostatniego roku cenzor Sił Obronnych Izraela zakazał publikacji 116 artykułów, a d…