To zaskakująca informacja: pisowski prezydent Andrzej Duda oddał hołd żołnierzom ludowego Wojska Polskiego, którzy wyzwalali Polskę wraz z Armią Czerwoną.

www.flickr.com/photos/lplewnia/

Prezydent Duda, podczas uroczystości 72 rocznicy forsowania Odry przez I Armię Wojska Polskiego zachował się tak, jak zwierzchnik Sił Zbrojnych zachować się powinien.

– Krew przelana za ojczyznę jest jedna. Krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić i nie wolno w żaden sposób dzielić tych, którzy za nią polegli – powiedział prezydent Andrzej podczas uroczystości. Mówił też inne ważne słowa:

– Jestem tu z państwem, bo uważam, że to obowiązek prezydenta Rzeczypospolitej, zwierzchnika sił zbrojnych, by pochylić głowę i uklęknąć nad grobami tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

To o tyle szokujące wypowiedzi Andrzeja Dudy, ponieważ stoją w jaskrawej sprzeczności z tekstami, które niemal codziennie wygłaszają inni przedstawiciele pisowskich władz. Na przykład Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego odmawia prawa formacjom LWP bycia częścią historii oręża polskiego, zaś minister Macierewicz powiedział wprost, że „Ludowe Wojsko Polskie, formacja tak się nazywająca, powstała nie dla obrony Ojczyzny, nie dla obrony narodu polskiego, nie dla walki o niepodległość, lecz powstała jako formacja realizująca dokładnie przeciwne zadania”.

Należy oczekiwać jakiejś reakcji ze strony jak nie Macierewicza, to Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ Duda, zachowując się jak przyzwoity człowiek, wyłamuje się z obowiązującego modelu polityka partii rządzącej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Kto jak kto, ale Pan redaktor MW powinien wiedzieć, że oficjalna nazwa, skrót brzmiał WP, bez L(udowego).

  2. przepraszam czy to nie prima aprilis ? Żołnierze LWP walczyli o Polskę idąc z daleka do ukochanego Kraju oddając krew i życie, odwrotnie do ówczesnego naczelnika sił zbrojnych który uciekł z całym rządem i złotem do Anglii , ale poparcie marionetce spada więc co tam „przekonania” stołek najważniejszy

    1. Złość piekności szkodzi irozum zamula. Rydz Smigly wycofal sie do Rumunii, rzec można, uciekl, ale już nie do Anglii. Wrocil do kraju i pod zmienionym nazwiskiem zmarl i zostal pochowany w kraju. Prezydent Moscicki pozostal w Rumunii , następnie przedostał sie do Szwajcarii, jako obywatel tego kraju i zmarł na emigracji. Nikt zresztą na zachodzie na nich nie czekal, a przeciwnicy polityczni oraz zblatowani Francuzi zrobili wszystko, aby nie mogli wydostać się z Rumunii. Czyżby większą chwalę zyskali, oddając się w ręce idących ze wschodu wyzwolicieli?

    2. qaduq nie wiem co masz na myśli ale spójrz w lustro to zobaczysz zamulonego , przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem nawet 5 razy to dotrze,potem weż książkę i poczytaj /jeśli książek się nie boisz/ widzę że znasz historię rodem z pisu i żołnierzy przeklętych więc nie widzę podstaw odpowiadania ,bo i tak pisuar

  3. Autorze, – „….Duda, zachowując się jak przyzwoity człowiek, …… ” – czy nie nadto zachwytu? I nie za wcześnie? Z tym należało zaczekać na reakcję dwóch: Kaczyńskiego i Macierewicza. Nie można wykluczyć, że ta „przyzwoitość” została uzgodniona i zaakceptowana.

  4. Tytuł lekko przewrotny, jeśli za sojusznikow Armii Czerwonej uznamy ludowe Wojsko Polskie. Zgodnie z nową modą, ludowe powinno być z małej litery. I dlaczego szokujące. Zachowal się jak prezydent wszystkich Polakow i powiedział to, czego nie umial wykrztusić przewodniczący Rady Państwa pod Monte Cassino. Wkrotce zresztą wyleciał i nie było o to zalu. Krew, przelana przez Polakow i obywateli Państwa Polskiego w obronie ojczyzny powinna być jednako szanowana po wsze czasy. Rozumial to i podkreślal Józef Piłsudski, który za nadrzędny cel stawial odbudowę i utrzynanie państwa i niepodleglosci. Historia wykazala, że takiemu zadaniu może sprostać tylko zjednoczony jedną niepodległościową ideą narod. Oby prezydent utrzymal tą postawę.

    1. Po 1989 roku polski naród został podzielony żeby było łatwiej nim manipulować! Po wstąpieniu do Kołchozu UE straciliśmy gospodarkę, wolność i niepodległość przez tzw. lewicę, na czele dygnitarzem rodem z ZMS/PZPR Leszkiem Millerem, (unia warta była mszy).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nowy rząd Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński w zasięgu Trybunału Stanu

Mateusz Morawiecki przedstawił na króciutkiej konferencji tylko nowych ministrów swojego z…