Andrzej Duda spotkał się z misjonarzami. Prezydent elekt europejskiego kraju dał pokaz pochlebstw pod adresem przedstawicieli Kościoła katolickiego.

www.facebook.com/andrzejduda
www.facebook.com/andrzejduda

Podczas spotkania z misjonarzami, Andrzej Duda potraktował misjonarzy jak urzędników państwowych. Uznał ich za „ambasadorów polskości”. Od tego sformułowania gładko przeszedł do utożsamienia polskiego państwa z religią katolicką.

− Nie byłoby pewnie Polski, gdyby nie wiara, nie religia a co za tym idzie także gdyby nie Kościół katolicki, który w wielu momentach, także i tych nieodległych był ostoją wolności, ostoją dla tych, którzy byli prześladowani – mówił Duda.

Dziękował księżom za reprezentowanie Polski i dawanie świadectwa wartościom i polskości. Polskość, według Dudy oparta jest na wierze chrześcijańskiej. Pozostaje mieć nadzieję, że prezydent elekt nie miał na myśli ostatnich dokonań polskich misjonarzy na Haiti.

Andrzej Duda zapewnił, że polskie placówki dyplomatyczne i polskie instytucje państwowe będą wspierać księży misjonarzy, choć mają obowiązek wspierać każdego obywatela polskiego, niezależnie od jego wyznania.

Spotkanie miało miejsce podczas Wakacyjnego zjazdu Misjonarzy i Misjonarek. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele MSZ.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. wybierzcie jeszcze p-islamitów mądrzy Polacy, a będzie „wesoło” w tym dzikim kraju nad Wisłą.

  2. A co? A za rządów Mazowieckiego, AWS, SLD, PO Polska nie była „przykościelna”? BYŁA, BYŁA bo taki był „układ” z Magdalenki między „Michnikiem/Geremkiem” a KK. A co miał na myśli p. prof. Król w swojej książce pisząc swoją książkę „Byliśmy głupi” i żałując, że Geremek nie został premierem (tylko Suchocka).
    Jak się stawia jakąś opinię dotyczącą „czegoś” to może wypadałoby przeprowadzić coś na kształt analizy przyczyn, stanu rzeczywistego a potem ferować wyroki.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

„W pustyni i w puszczy” zniknie z listy lektur? Nie ma zgody na rasizm, mówi poseł Gdula

„W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza zniknie z listy lektur? Z taką pr…