Zarażeni koronawirusem: minister Michał Woś oraz szczeciński radny PiS Dariusz Matecki mieli styczność z prezydentem Andrzejem Dudą. Możliwe, że już wtedy byli nosicielami.

Wszyscy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobami zakażonymi  (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem, zostali objęci kwarantanną domową – to zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia oraz polskiego Ministerstwa Zdrowia.

5 marca w Pałacu Prezydenckim miało miejsce zaprzysiężenie nowego ministra środowiska. 29-letni Michał Woś odebrał nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród obecnych na uroczystości były również Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina, doradca polityków Solidarnej Polski oraz administrator fejsbukowego profilu Ministerstwa Sprawiedliwości.

W poniedziałek minister Woś poinformował, że badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny. W związku z tym rzecznik rządu Michał Dworczyk wydał oświadczenie o objęciu kwarantanną domową 15 członków rządu.

–To jest kwarantanna domowa, każdy z członków rządu pracuje na razie zdalnie. Rada Ministrów normalnie funkcjonuje, możemy podejmować decyzje w trybie obiegowym, ciągłość funkcjonowania jest zachowana – powiedział na antenie TVN24. – Przechodzimy w miarę możliwości na tryb pracy zdalnej, tak spotyka się np. sztab kryzysowy, ale nie wszystkie spotkania można odbyć w takim trybie – dodał.

Zarażony koronawirusem jest również Matecki. Wczoraj najpierw poinformował, że przebywa w szczecińskim szpitalu na Arkońskiej. Kilka godzin później okazało się, że wyniki testu na obecność koronawirusa są pozytywne. – Mam gorączkę, kaszel, ale ogólnie jest dobrze. Proszę o modlitwę i o pozostanie w domach – powiedział w rozmowie z TVP Info. Matecki w przeszłości organizował w Szczecinie „happening”, który polegał na paradowaniu w stroju epidemiologicznym i głoszeniu hasła „dezynfekcji” miasta z LGBT.

Matecki twierdzi, że zaraził się od Wosia. Woś uważa, że źródłem zarażenia był pracowników Lasów Państwowych, z którym odbył spotkanie kilka dni temu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwraca jednak uwagę, że minister może mijać się z prawdą, aby chronić prezydenta podczas kampanii wyborczej przed kwarantanną.

„Michał Woś, by chronić głowę państwa przed kwarantanną oskarżył o zarażenie leśników, z którymi się spotykał. Jednak równie dobrze mógł się zarazić wcześniej od Mateckiego i to on mógł zarazić leśników” – czytany na stronie OMZRiK.

Od 5 do 16 marca minęło 11 dni. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi prezydent Duda powinien więc poddać się kwarantannie.

patronite e
 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwraca jednak uwagę, że minister może mijać się z prawdą, aby chronić prezydenta podczas kampanii wyborczej przed kwarantanną” — jednak Piotr Nowak i w/w ośrodek są kretynami: co do qrwy nędzy rasizm czy ksenofobia mają do korona wirusa?
  Jeszcze jedno — Pietrek spłodził następny przykład dziennikarstwa z pytajnikiem „Czy prezydent Duda jest zakażony?”, wysuwa takie pytanie li tylko z faktu, że Duda z kimś się tam spotkał, a gdybym ja napisał „Czy redaktor Nowak zjada kozy z nosa?, wszak redaktor nos posiada to i kozę może omłócić………..

  1. To jest drogi Gregu sqrwione dziennikarstwo z „pytajnikiem” uprawiane dziś aby podnieść klikalność, taki pismak przyłapany na tym, że jego pisanina mijała się z prawdą zakrzyknie „Co wy ode mnie chcecie, ja tylko pytam a nie twierdzę!!!!!”.
   Dziennikarze to jednak marne prostytutki…………….

  2. Ej, koledzy więcej luzu, przecież za wyjątkiem naszej garstki, traktującej to czysto rozrywkowo raczej nikt strajku nie czyta… w sumie to wolę taki ściek i takie fejki, grubymi nićmi szyte, niż wysmakowane i łagodne oszustwa z gazwybu czy tvnu…

  3. Ad. Jaa
   „niż wysmakowane i łagodne oszustwa z gazwybu czy tvnu….. Świetny żart droga Jaa, wysmakowane i łagodne!!!!! A świstak siedzi itd…..
   Pozdrawiam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Francuscy związkowcy gromią „Solidarność’ za mizianie się z Le Pen i Zemmourem. „Zdumienie i obrzydzenie”

Sekretarz Generalny CGT, czyli największej centrali związków zawodowych we Francji, napisa…