Prezydent Duda napisał list. Do Antoniego Macierewicza. O demolce w polskiej armii? O gremialnym pozbywaniu się doskonale wykształconych generałów? O kompromitującej zmianie dowódny w „Gromie”? Nic podobnego.

www.flickr.com/photos/atlanticcouncil/

Zwierzchnik Sił Zbrojnych nieśmiało zaczepił ministra obrony narodowej pytaniami o obsadę attachatów w różnych krajach i o dowództwo Wielonarodowej Dywizji w Elblągu. Sprawy to z pewnością ważne, ale drugorzędnej wagi wobec tego, co Macierewicz wyprawia wokół polskiej armii i jej dowództwa. Duda stanowczo „oczekuje od ministra niezwłocznego podjęcia stosownych działań w celu rozwiązania tej sytuacji”, bo, jak można wywnioskować z listu, działań w innych sprawach prezydent absolutnie nie oczekuje.

Minister Macierewicz odpowiedział z właściwą sobie elegancją, wskazując wyraźnie panu prezydentowi Dudzie, że ten nie jest dla niego żadnym partnerem do rozmowy. Wskazał, że „nie można dopuścić się popełnienia błędów poprzedników i wysłania na placówki dyplomatyczne osób zupełnie nieprzygotowanych i niesprawdzonych, lub też niezdolnych do godnego i kompetentnego reprezentowania Rzeczypospolitej Polskiej”, co z kolei oznacza, że pełniący służbę za rządów PO, byli jakimiś kompletnymi amatorami jako całość, bez oglądania się na osiągnięcia poszczególnych dyplomatów w mundurach. Co zaś się tyczy szczebla dowodzącego Wielonarodowej Brygady w Elblągu to, zdaniem Macierewicza, osiągnie ona wstępną gotowość terminowo lub z niewielkim przesunięciem czasowym, bez określania, jakie to będzie opóźnienie, co jest dowodem na dość jawne lekceważenie Dudy. Prezydent odpisał, że „nie jest usatysfakcjonowany” odpowiedzią ministra.

Wymiana pism miedzy prezydentem a ministrem obrony narodowej wskazuje wyraźnie, że Andrzej Duda najwyraźniej boi się wpływów i pozycji Macierewicza, skoro przejawia aktywność wobec swojego podwładnego w sposób tak rażąco omijający najpoważniejsze problemy armii, na które wskazują już nie tylko polscy, ale też zagraniczni eksperci.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. wg maciora najlepszym kandydatem na te stanowiska jest każdy nawet aptekarz byle by był z pisuarów , a duda chyba się wychylił i dostanie po łapkach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kolejna śmiertelna ofiara polityki polskiego rządu. 19-letni Syryjczyk utonął w Bugu

We wtorek Straż Graniczna w województwie lubelskim w miejscowości Woroblin odnalazła mężcz…