Sergio Mattarella solidaryzuje się z dotkniętym kryzysem gospodarczym społeczeństwem. Zadecydował o obniżce swojego wynagrodzenia oraz redukcji apanaży pracowników pałacu.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella /flickr.com/EuropeanParliament
Prezydent Włoch Sergio Mattarella /flickr.com/EuropeanParliament

Żaden z pracowników Kwirynału nie będzie mógł zarabiać więcej niż 240 tys. euro rocznie – podało biuro prasowe prezydenta. Kuracja oszczędnościowa Matarelli obejmuje również likwidacje licznych dodatków pozapłacowych oraz bajońsko wysokich emerytur, którymi dotąd cieszyli się wysocy rangą urzędnicy. W komunikacie prasowym możemy przeczytać m.in. że zmiany przyniosą „znaczne oszczędności w wydawaniu publicznych pieniędzy”.

Decyzja zapadła już w styczniu, kiedy Mattarella rozpoczynał swoją kadencje, jednak informacja była dotąd utajniona. Zdecydowano się ją upublicznić dopiero teraz, po serii artykułów prasowych zawierających informacje o niebotycznych zarobkach prezydenta i jego dworu. Jak się okazało – był to PRowy strzał w dziesiątkę. Mattarella jest na ustach całego kraju, chwalony zarówno przez lewicę jak i prawicę jako wzór etycznego postępowania i walki blichtrem klasy politycznej w kraju, który obecnie jest dotknięty brutalnym programem cięć wydatków na cele socjalne, realizowanym przez rząd Matteo Renziego.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Owacja w kanadyjskim parlamencie odbija się czkawką jej uczestnikom

Wciąż powracają echa owacji na stojąco, którą kanadyjski parlament, w obecności prezydenta…