Prokurator Generalny domaga się uchylenia immunitetu dla posła Sławomira Nitrasa. Marszałek Sejmu zdecyduje, czy wobec posła zostanie wszczęte postępowanie o naruszenie nietykalności cielesnej, informuje PAP.

Poseł Nitras z Platformy Obywatelskiej od dawna znany jest z braku kontroli nad agresją. Prokuratura będzie się domagać ukarania go za znieważenie posłów na Sejm RP, podczas wczorajszej awantury w Sejmie.

„W trakcie obrad wicemarszałek Ryszard Terlecki wykluczył z posiedzenia dwoje posłów KO: Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa. Wicemarszałek pouczył też kilku innych posłów opozycji: Joannę Scheuring-Wielgus, Barbarę Nowacką i Michała Szczerbę. Wzburzony Nitras opuścił salę obrad. Udał się jednak w kierunku ław posłów PiS, gdzie był również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na nagraniach udostępnianych w sieci widać, że Nitras, chcąc wyjść z sali, przepchnął posła PiS Wiesława Krajewskiego.” podaje portal TVP info.

To nie jedyne zarzuty, które posłowi chce postawić Prokuratura. W październiku 2018 roku, w sejmowym autobusie Nitras miał pokłócić się z posłanką Iwoną Arent, znieważyć ją i kopnąć. Posłanka złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Kolejną ofiarą był poseł Sebastian Kaleta, który chciał przeprowadzić interwencję w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”, i posłuchać konferencji prasowej prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Poseł Platformy uniemożliwił mu wejście na teren oczyszczalni, doszło do przepychanek. Poseł Ozdoba z PiS, który również uczestniczył w zdarzeniu zapowiedział skierowanie sprawy do Komisji Etyki Poselskiej. Całe zdarzenie zostało nagrane, dostępne na stronie portalu rmf24.pl.

W lipcu 2020 Poseł Nitras z PO zaatakował dziennikarza na wiecu wyborczym w Ciechanowie, skutecznie uniemożliwiając mu pracę. Znowu doszło do rękoczynów i przepychanek czytamy na stronie PAP.pl.

Prokuratura liczy na uchylenie immunitetu poselskiego Sławomirowi Nitrasowi, chcąc postawić mu zarzuty popełnienia występków o charakterze chuligańskim.

Postawa i zachowanie posła PO nie potrzebuje dodatkowego komentarza, bowiem nie słowa, a czyny świadczą o człowieku.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Są ostateczne wyniki niemieckich wyborów. Olaf Scholz stworzy rząd?

Są już oficjalne wyniki wyborów do Bundestagu, niemieckiego parlamentu. Odejście kanclerz …