Proboszcz parafii św. Wojciecha w Szreńsku pod Mławą został kilka dni temu odwołany w trybie pilnym. Kuria w Płocku mówi o „czynach niemoralnych”, prokuratura zapowiada zajęcie się sprawą.

krzyz-kosciol-ksiadz-640x300Duchowny został zawieszony we wszystkich funkcjach duszpasterskich, otrzymał zakaz kontaktów z osobami poniżej 18 roku życia. Rzeczniczka prasowa kurii diecezjalnej w Płocku Elżbieta Grzybowska poinformowała także, że kapłan trafi do miejsca odosobnienia. Z dotychczasowej parafii ksiądz już wyjechał, bez pożegnania i wyjaśnienia. Do „czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią” przyznał się sam. Diecezja wyraża również głęboki żal z powodu zła, jakie zostało wyrządzone i zgorszenia, na jakie narażono wiernych.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie kurii, diecezja przeprosiła za czyny księdza i będzie współpracowała z odpowiednimi organami w celu rozwiązania sprawy. Zaproponowała również rodzinie pokrzywdzonego dziecka pomoc psychologa. Na tym się jednak nie skończy i ksiądz ze Szreńska będzie musiał za swoje działania tłumaczyć się przed organami ścigania. Rodzice pokrzywdzonego dziecka podczas spotkania z biskupem płockim Piotrem Liberą zapowiedzieli bowiem, że skierują sprawę do prokuratury. Rzecznik płockiej prokuratury powiedział lokalnej „Gazecie Wyborczej”, że żadne doniesienie jeszcze nie wpłynęło, jednak sprawa jest w instytucji już znana z mediów. Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości zapewnił, że nawet gdyby rodzice zrezygnowali ze złożenia doniesienia przeciwko księdzu, zostanie ono wszczęte z własnej inicjatywy prokuratury.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Puste portfele Rosjan

Z jednej strony są deklaracje i polityczne zobowiązania na najwyższych szczeblach, by licz…