Projekt ustawy o zmianie Kodeksu karnego będzie rozpatrywany tuż po wyborach do Sejmu i Senatu. Parlament ma się nim zająć już 15 października. Został wpisany do harmonogramu obrad Sejmu jako pkt. nr 34. Jest to nowelizacja tyleż groźna co groteskowa. Zakazuje dzielenia się wiedzą o ludzkiej seksualności z osobami niepełnoletnimi!

Projekt zmian w Kodeksie karnym, który został złożony jako obywatelski projekt zmian w ustawie zakłada umocowanie w karnej systematyce dwóch nowych czynów zabronionych i sankcji, które grożą za ich podjęcie. Nawet na dwa lata będzie mogła trafić do więzienia osoba, która „publicznie pochwala lub propaguje podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego”. Na tym jednak nie koniec. Wymiar kary może zostać rozszerzony nawet do trzech lat więzienia, jeśli wskazane w noweli „pochwalanie lub propagowanie” zostanie przeprowadzone za pomocą środków masowego przekazu.

Perspektywę trzyletniego pobytu „za kratami” rzeczony projekt ustawy roztacza również przed pracownikami oświaty i służby zdrowia. Jeśli jakiś prokurator-fundamentalista zdecyduje, że czynność przedstawiciela lub przedstawicielki któregoś z tych sektorów wyczerpuje znamiona „pochwały lub propagowania” – taka osoba zostanie postawiona przed sądem i być może osadzona w zakładzie karnym. Do tego dochodziłby zakaz wykonywania zawodu.

Na celowniku znajdą się nie tylko edukatorki i edukatorzy, którzy rozpowszechniają wśród młodzieży wiedzę o zapobieganiu niechcianej ciąży, ale i rodzice, pracownicy oświaty, lekarze, pielęgniarki, opiekunowie.

Na koniec warto dodać, że to ten sam projekt ustawy, pod którym zbierano podpisy posługując się hasłem „Stop pedofilii”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przepis jest sformułowany w ten sposób, że chodzi o karanie tych, którzy zachęcają i pochwalają pedofilię.
  „kto publicznie pochwala lub propaguje podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego” Małoletni, osoba małoletnia – osoba, która nie ukończyła 18 lat ani nie zawarła małżeństwa. W odróżnieniu od nieletniego (osoba, która w momencie popełnienia czynu zabronionego nie ukończyła 17. roku życia).
  Czyli taki zapis penalizuje pochwalanie lub propagowanie seksu z każdym poniżej 18 lat. Kwestią jest jedynie przedział wieku 15-18 lat bo powyżej 15 lat to już nie jest pedofilia, ale podejrzewam że zostanie to pogodzone tzw. interpretacją systemową. W istocie więc przepis ten będzie skierowany wobec tego kto „publicznie pochwala lub propaguje” seks z osobami poniżej 15 roku życia. Czyli pedofili. QED

 2. Proponuję tym mędrcom zakazać wszelkiego seksu pod karą więzienia… i pozwolić wyłącznie na in vitro.

 3. Przepis penalizujący pochwalanie i zachęcanie do pedofilii. Bo jakże inaczej rozumieć „publicznie pochwala lub propaguje podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego”? Słuszne.

 4. Bojanku!
  Nie podniecaj się chłopie tym seksem jak murzyn blachą bo zawału dostaniesz. Przypomnij sobie poprzednie wybory i obywatelski projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego. Czaisz już?
  I gdzie on teraz jest? O ile mnie pamięć nie zawodzi w kiblu na gwoździu wylądował.
  Czego by nie mówic o Jaroo to jest to świetny gracz polityczny, który doskonale wyczuwa nastroje społeczne. Przed wyborami trzeba było środowiska katolickie zmotywować – to zapowiedziano rozpoczęcie prac nad tym projektem (tym razem ustawy kk) na okres bezpośrednio po wyborach i postawię dolary przeciw orzechom, że spotka go los poprzedniego gniota.
  A jeżeli nie – to ,,zęby” zostaną dość solidnie stępione lub zgoła powyrywane z korzeniami i… niewiele (poza może górnymi granicami zagrożenia) się zmieni.

 5. Zakaz mówienia prawdy jest ostatnią deską ratunku walącego się patriarchalizmu. Sądzę jednak, iż tak jawne wspieranie się na zakłamaniu przyspieszy tylko upadek tego systemu.

  <3 To erotyka:

  buduje więzi międzyludzkie, trwale motywując nas do kooperacji dla wspólnego dobra (zastępowanie miłości własnością i władzą, tak charakterystyczne dla patriarchalnego systemu, pcha nas do egoizmu i walki),

  wspiera edukację, dostarczając energii i zaciekawienia światem (PGF2[alfa]), a także silnych, pozytywnych emocji, znakomicie ułatwiających utrwalanie przyswojonej wiedzy, od wczesnych lat szkolnych! ❣️

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Węgry ustawą uderzają w społeczność LGBT. „Antyludzkie, antydziecięce, antyrodzinne prawo”

Węgry wprowadzają zakaz „promowania homoseksualizmu i zmiany płci”. Ustawę w t…