– Te protesty są inne niż wszystkie. Sieciowy, rozproszony,eksterytorialny charakter buntu. Nie ma jednej wielkiej manifestacji, są grupy – do 200-300 tysięcy zaangażowanych (…) To nie są ci ludzie, którzy zwykle demonstrują, to jest prowincjonalna klasa średnia” – powiedział Michał Kozłowski (Le Monde Diplomatique edycja polska), który był gościem Piotra Nowaka w Komentarzu Strajku.eu.

Drugi rozmówca, Piotr Szumlewicz został kilka dni temu okrzyknięty pogromcą faszyzującego księdza Jacka Międlara. – Napisałem również do innych księgarni. Wszystkie mi odpisały, że przepraszają i wycofują książkę Międlara ze sprzedaży  – powiedział w Komentarzu Strajk.eu redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu”, który dodał również, że byłby zadowolony, gdyby Empik pozwał byłego duchownego do sądu. Zdaniem Szumlewicza jest to zasadne, gdyż książka „Moja walka o prawdę” najprawdopodobniej zawiera treści antysemickie i neonazistowskie, a więc niezgodne z polskim prawem.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Piotr Ikonowicz: „Jesteśmy po stronie społecznej, Będziemy klasę polityczną punktować”

„Jesteśmy po stronie społecznej, Będziemy klasę polityczną punktować. (…) Agenda Sejmu ma …