W piątek 8 lutego pod siedzibą redakcji „GW” odbył się protest przeciwko „symetryzmowi”, który dziennikarze pokazali w swoich publikacjach potępiających jednoznacznie „atak” na Magdalene Ogórek. Demonstrację zorganizowała grupa młodzieży z KOD oraz anarchistyczni działacze z warszawskiego kolektywu „Syrena”.

Skandowano hasła: „Dziennikarzy, nie plotkarzy”, i „Zamiast umywać ręce, podszlifujcie warsztat”, pojawiły się tez transparenty z napisem „Dość symetryzmu”.

Najbardziej dostało się Wojciechowi Czuchnowskiemu (to on wymienił z nazwiska i napiętnował imiennie Elżbietę Podleśną za protest pod TVP Info, po czym – jak twierdzi działaczka KOD i Warszawskiego Strajku Kobiet – w miejscu pracy zaczęli nachodzić ją dziennikarze), a także Dominice Wielowieyskiej – za „stawanie w pierwszej linii ataku na aktywistów i aktywistki, które protestowały pod siedzibą TVP”. Wielowieyska na Twitterze dała do zrozumienia, że „Nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam (w TVP – przyp. WK) pracuje”.

Pracownikom Agory demonstrujący rozdali oświadczenia, w których przedstawili obszernie swoje stanowisko: oświadczyli, że protestują zarówno pod siedzibą TVP, jak i liberalnych mediów, które w tym samym stopniu przyczyniają się do psucia debaty publicznej. „„»Gazeta Wyborcza« od lat podaje się za liberalną gazetę przestrzegającą najwyższych standardów dziennikarskich i angażującą się społecznie. Gazetę, która rozdaje swoje dodatki na masowych protestach i chętnie umieści aktywistkę na okładce. Jednocześnie – jak widać – chętnie też umyje ręce, gdy tylko działania protestujących wydadzą się »zbyt radykalne« liberalnej elicie” – napisali. – „Tekst łamiący podstawy etyki dziennikarskiej, oparty na fake newsach, tweetach, sztucznej symetrii i poczuciu własnej moralnej” – tak ocenili „list” Czuchnowskiego do Elżbiety Podleśnej opublikowany na łamach gazety. Stwierdzili też jednoznacznie, że „atak na Magdalenę Ogórek był wykreowany przez media”.

Z demonstrantami spotkał się zastępca redaktora naczelnego „GW” Jarosław Kurski, a także redaktorzy Bartosz Wieliński oraz Wojciech Maziarski.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ech…gdyby to był protest przeciwko wszystkim kłamstwom GW na każdy temat, to może bym się przejął i wzruszył.
    Ale to był protest przeciwko „symetryzmowi”, przeciwko kłamstwom na temat kodziarzy i okołokodziarzy połaczony z apelem o „wincyj tego samego o „onych’ bo my jesteśmy cacy. Nie mam wątpliwości że Czuchnowski się przejmie i będzie wincyj tego co słuszne a Gadomski, Maziarski,Wieliński dołączą.
    Swoją drogą, do długoletniej tradycji publikowania „listów do redakcji” napisanych w niej samej w sprawie publikowania wincyj tego samego, dojdzie nowy zwyczaj-protestów w redakcji w tej samej sprawie. Co potem? Jeszcze wincyj tego samego? W prognozie pogody?, w nekrologach, w ogłoszeniach?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…