Share Button

Radny, na szczęście niewysokiego, bo osiedlowego szczebla poczuł się zraniony w swoim patriotyzmie ze względu na poziomą orientację i kolorystykę przejść dla pieszych.

https://www.flickr.com/photos/chillmimi/petrabensted

A wszystko dlatego, że przejścia owe pomalowane są często w biało-czerwone barwy, co p. Andrzejowi Grodeckiemu, nieodmiennie kojarzy się zez nieważeniem barw narodowych. A na to są odpowiednie paragrafy – do roku więzienia włącznie. Radny patriota skierował pismo w tej sprawie do przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczecinie.

„W obecnym stanie ZDiTM zapewne nieświadomie stworzył możliwość znieważania symboli narodowych, bo jakże inaczej interpretować sytuację, w której w publicznych miejscach dopuszcza się do deptania biało-czerwonych barw przez przechodniów i rozjeżdżania przez pojazdy. Jeśli szlabany lub kominy są malowane również w identyczne kolory, to jednak w takich wypadkach nie są narażone na niszczenie lub oblepiane błotem bądź brudem” – napisał w dokumencie.

Andrzejowi Grodeckiemu marzy się od dawna kariera polityczna – jak podaje „Gazeta Wyborcza” w 2014 roku startował z list PiS na radnego miejskiego Szczecina, ale nieświadomy z jakim dzielnym patriotą ma do czynienia elektorat nie stanął na wysokości zadania i nie wybrał go do grona rajców. Grodecki musiał ukontentować się stanowiskiem radnego osiedlowego. Ale i stamtąd, jak widać, można stać na straży wartości. Radny osiedlowy proponuje, by przejścia w barwach narodowych po prostu przemalować, żeby nie narażać ich na znieważenie a społeczeństwa na więzienie. Powinny być pomarańczowe lub żółto czerwone. W tym ostatnim wypadku to nie rozwiązuje problemu, ponieważ można spodziewać się protestu ze strony ambasady Hiszpanii za nieważenie ich barw, pod warunkiem, że pracuje w niej ktoś o mentalności Grodeckiego.

Rada Miasta zapowiedziała, że nie będzie zajmować się sprawą zgłoszoną przez Andrzeja Grodeckiego. Redakcja strajk.eu podpowiada panu radnemu, że gdyby wydać edykt, by piesi stąpali jedynie po czerwonych pasach, to można by podciągnąć to pod walkę z lewactwem. Zachwyt ze strony PiS zapewniony, a zatem kariera stanie otworem.

Share Button

3 komentarze

  1. OldestWoman napisał:

    A mnie obraża kolor biały na czarnym podkładzie, kojarzy się z komżą na sutannie. Jak tak można oznakować przejścia dla pieszych? Depczemy po katolickich barwach na co dzień widzianych w kościele , a co z uczuciami religijnymi?

  2. Nikt napisał:

    Kacza głupota trafiła pod strzechy

  3. sru napisał:

    głupota pisuarów jest porażająca jeszcze troche a pisuary będą miały wyłączność na kolor biały i czerwony, no ale jaki prezes tacy współpracownicy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*