Wczoraj właśnie tyle opon przyniesiono pod siedzibę MEN. Nauczyciele i rodzice domagali się natychmiastowego wycofania reformy edukacji przez Annę Zalewską.

znp.edu.pl

Opony zostały przyniesione przez demonstrantów w nawiązaniu do protestów górniczych. Przyjechali nauczyciele i rodzice uczniów z całej Polski. Głos zabierali protestujący z Lublina, Łodzi, Oławy, Wiechlic. Przemawiali także psycholog Wojciech Eichelberger i Sławomir Broniarz, szef ZNP. Protest organizowała koalicja „Nie dla chaosu w szkole”.

– Do tej pory byliśmy bardzo merytoryczni, mówiliśmy, prosiliśmy, informowaliśmy, składaliśmy petycje, przedstawiciele rodziców, nauczycieli byli u pana prezydenta z prośbą by zawetował ustawę i ją podpisał. Dlatego dzisiaj musimy powiedzieć: dość – oświadczył na początku Artur Sierawski, nauczyciel historii, jeden ze współorganiozatorów.

„Rodzice przeciwko reformie edukacji”, „Koalicja +nie dla chaosu w szkole+”, „Tak dla edukacji – nie indoktrynacji”, „Nie likwidujcie naszego gimnazjum” – takie hasła pojawiały się na transparentach. Prócz tego wzywano do poparcia wielkiego strajku nauczycieli, który ma się odbyć 31 marca. Rodzice postanowili, że w ramach protestów nie poślą swoich dzieci do szkoły 10 kwietnia, a potem 10 maja.

– Politycy nie wychowają nam dzieci. Spór o szkołę, to nie spór o technikalia, o harmonogramy, o to, czy jest gimnazjum, czy go nie ma. Spór jest zawsze sporem o wartości, jest to spór o model człowieka i ten spór trwa nieustannie. Politycy, mimo że czasami deklarują w dobrej wierze, iż bardzo im zależy na wychowaniu dzieci i młodzieży, tak naprawdę dążą do tego, by wyprodukować jak największą liczbę ludzi, którzy podzielają ich polityczne, ideologiczne i światopoglądowe obsesje. Pracują nad tym, by wychować sobie elektorat – mówił Wojciech Eichelberger.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wielkie manifestacje antyrasistowskie w Ameryce i wielu krajach świata. USA oskarżają Chiny o „wykorzystywanie” śmierci George’a Floyda

Tym razem policja wstrzymywała się od szarż – było pokojowo. „Zabierzcie kolano z na…