Fotografia butów ustawionych przez demonstrantów w Paryżu.

Manifestanci starli się z około godz. 16 lokalnego czasu. Demonstracja zwołana wcześniej w sprawie zmian klimatycznych została zakazana ze względu na wdrożony przez francuskie władze stan wyjątkowy, który trwać ma cały kwartał.

Demonstranci zebrali się na paryskim placu republiki skąd miał wyruszyć ponad dwustutysięczny marsz na okoliczność tzw. szczytu klimatycznego, czyli konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (zwanej w skrócie COP, od angielskiego Conference of the Parties, konferencja stron), która ma rozpocząć się 30 listopada.

Policja niemal natychmiast przystąpiła do rozpędzania zgromadzonych. Na fotografiach oraz nagraniach wideo zarówno tych rozpowszechnianych przez media głównego nurtu jak i amatorskich klipach czy zdjęciach zamieszczonych na portalach społecznościowych wyraźnie widać oczywistą policyjną przemoc wobec zupełnie niegroźnych protestujących. Prefekt paryskiej policji, Michel Cadot, poinformował media, iż w trakcie policyjnej obławy aresztowano ponad 100 osób.

Wcześniej, ze względu na oficjalny zakaz przeprowadzenia marszu ponad 10 tys. osób pozostawiło w proteście, w miejscu, w którym miała rozpocząć się demonstracja parę butów.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Brawo francuska policjo! Szkoda, że z islamskimi terrorystami tak sobie nie radzicie, jak z przemarszem ekologów (pewnie pacyfistów).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Izrael: nocny nalot na cele Hamasu w Gazie

Dziś nad ranem Izrael uderzył w militarne cele Hamasu w Gazie. Atak był odpowiedzią na wys…