Tadeusz Chwałka zginął w wypadku samochodowym. Wracał z obchodów Święta Niepodległości. Chwałka od 2010 roku pełnił funkcję przewodniczącego Forum Związków Zawodowych – trzeciej największej centrali związkowej.

fzz.org.pl
fzz.org.pl

Do wypadku doszło 11 listopada kilka minut przed godz. 17 na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Stobiecko Szlacheckie koło Radomska. Okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury.

Tadeusz Chwałka urodził się w 1953 roku w Żorach. Pracował w branży górniczej. Przez ponad 20 lat działał społecznie. W 1989 współtworzył związek zawodowy „Kadra”. W latach 1998–2006 przewodniczył tej organizacji. W 1991 był jednym z założycieli Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra”.

W 2001 był w komitecie założycielskim Forum Związków Zawodowych. Obecnie FZZ zrzesza ponad 300 tys. członków i do niedawna wchodził w skład komisji trójstronnej. W październiku tego roku, po powołaniu na miejsce Komisji Trójstronnej Rady Dialogu Społecznego Tadeusz Chwałka został członkiem Rady. Znany był jako zwolennik większej współpracy związków branżowych.

– My mamy płacić, za to że oni nami ponoć rządzą? Zabierzemy im to, co jest dla nich najważniejsze! Odetniemy tą bandę od koryta! Trzeba w końcu powiedzieć: Dość tego rządzenia! – Tadeusz Chwałka mówił podczas protestu pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”.

Zmarł w wieku 62 lat.

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Protest przeciwko strasznej polskiej granicy

Punktualnie o 14.00 w centrum stolicy, na pl. de Gaulle’a rozpoczęła się manifestacja ludz…