W środę w Nowym Targu odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu uczestniczyli Borys Budka, Jagna Marczułajtis – Walczak, senator Jerzy Fedorowicz, Łukasz Pawełek i Konrad Frysztak. Politycy zostali obrzuceni wyzwiskami, dziennikarze zaatakowani. Przeciwnicy PO zachowywali się agresywnie, krzyczeli wyzwiska, doszło do rękoczynów.

Politycy PO zwyzywani przez tłum

– Co zrobiłeś dobrego dla świata? Nie wstyd panu tu przyjechać na Podhale? Co zrobiłeś dla tego narodu? Zapierdalasz za biurkiem? Myślisz, że pracą jest przekładanie kartek? Przyjdzie dzień i was wszystkich rozpierdolimy! My się prawdy nie boimy- krzyczeli nowotarżanie do Borysa Budki. Jeden z mężczyzn widoczny na filmie wygrażał przewodniczącemu KO pięściami przed nosem. Tłum był agresywny, a Borys Budka bezradny i zastraszony. Na miejscu zabrakło ochrony i policji.

„To Platforma Obywatelska zbudowała Zakopiankę”

Przewodniczący KO twierdzi, że nie boi się trudnych pytań, jednak zaatakowany słownie przez mężczyznę w zielonej koszuli, nie potrafił odpowiedzieć i wycofał się. Posłanka Jagna Marczułajtis próbowała ratować sytuację i wejść w dyskusję ze zgormadzonymi wyliczając zasługi PO dla Podhala. – Zakopianka jest zbudowana dzięki rządowi PO i PSL. Chcieliśmy też zrobić zimowe igrzyska olimpijskie z Zakopanem, dzięki nam powstał węzeł komunikacyjny w Poronienie- wyliczała posłanka Marczułajtis. – My wiemy, że to trudny teren i ludzie są tu zbuntowani, ale my się nie boimy, chcemy rozmawiać.

Zaatakowano dziennikarza

Z tłumu pod adresem posłanki i jej ugrupowania poleciały wyzwiska i wulgaryzmy. Atmosfera gęstniała, doszło do rękoczynów. Na ziemię przewrócono dziennikarza, a jeden z uczestników zgromadzenia próbował zniszczyć kamery.

„Zanim powiecie, że to jest normalne, spójrzcie na tego człowieka. Tak, to on na nowotarskim rynku zaatakował dziennikarzy, uszkodził kamerę lokalnego portalu, rzucił się na postronne osoby. Nie ma usprawiedliwienia dla takiej agresji. To zło w czystej postaci”- napisał na Twitterze Borys Budka, i opublikował zdjęcia z wczorajszego zajścia.

Na miejsce została wezwana policja, jednak sprawca ataku na dziennikarzy, który znieważał posłów, zdążył odjechać.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kto chce wojny na Ukrainie? Sprzeczne komunikaty z Ukrainy i NATO

Gdyby ograniczyć się do mediów zachodnich (w tym Polski), to w gruncie rzeczy nikt nie mia…