Pracownicy sortowni śmieci w Puławach kilka dni temu znaleźli wśród odpadów trzy ciała psów obdarte ze skóry. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja. Pomaga Państwowy Instytut Weterynaryjny.

fot. pixabay.com/ Caligari77

To prawdopodobnie dalszy ciąg procederu sprzedaży skór psów, który ma miejsce w internecie – specjalizuje się w nim Dolny Śląsk. W 2009 i 2015 roku ktoś próbował sprzedawać psie skóry za pośrednictwem portalu Allegro. W zeszłą środę pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Puławach znaleźli ciała trzech zwierząt. Sekcję ich zwłok przeprowadza Państwowy Instytut Weterynaryjny.

– Prowadzimy czynności, które mają na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za doprowadzenie do ich śmierci. Znalezione na terenie sortowni ciała należą do zwierząt z gatunku psowatych. Wszystkie zostały pozbawione skóry – komentuje Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy puławskiej policji.

Prezesowi ZUK w Puławach udało się ustalić, że psy musiały przyjechać w śmieciarce firmy Eko-Trans. Jednak nie będzie proste ustalenie, gdzie dokładnie ciała wrzucono do kontenerów. – Tego dnia przyjechały do nas śmieci z gminy Kurów, ale także z miasta i gminy Puławy, Dęblina, Ryk, Końskowoli, Kazimierza Dolnego i Garbowa – mówi Tomasz Wadas.

Zarządzenie Parlamentu Europejskiego z 2007 roku zabrania handlu skórami zwierząt domowych. Niezgodne z prawem jest też wyrzucanie ich ciał do pojemników na odpady.

– To jest oburzające bestialstwo. Ale nadal, szczególnie na terenach wiejskich, część mieszkańców wierzy w ozdrowieńcze właściwości skór psów czy kotów. Niestety, często zdarza się, że sprawy dotyczące takich przypadków są umarzane przez organy ścigania – powiedziała “Dziennikowi Wschodniemu” Eliza Betlej, inspektor w Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.”
    Dochodzimy do jakiegoś absurdu z „Folwarku zwierzęcego”. Czy psy to polskie święte krowy, że są wyłączone z traktowania jak inne zwierzęta? Nikomu nie przyjdzie do głowy protestować, a tym bardziej angażować organy ścigania do ukarania „zabójców” cieląt, świń i innych zwierząt.

    1. Kanbalizm zwierzęcy wyssaliśmy z mlekiem matki, katolickiej matki! Od małego faszerowano nas mięsem! Dla myśliwych zabijanie zwierząt to tradycja, ciągną ze sobą małe dzieci żeby je przyzwyczajać do zabijania! Gdy pomyśle o mięsie to mam objaw wymiotny!
      Do refleksji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo zapowiada renegocjacje umów z koncernami wydobywczymi

Prezydent Pedro Castillo zapowiedział, że od stycznia jego administracja rozpocznie przegl…