Jacek Kurski nie zgodził się na profesjonalny monitoring treści prezentowanych w „Wiadomościach” TVP, na który nalegała Rada Programowa.

Nowy prezes TVP, Jacek Kurski / wikipedia commons
Nowy prezes TVP, Jacek Kurski / wikipedia commons

Jak podaje „Press”, Rada Programowa TVP uznała, że „Wiadomości” nie są prowadzone obiektywnie i profesjonalnie: „pod kierownictwem nowej szefowej Marzeny Paczuskiej lansują postaci i poglądy skrajne, co świadczy nie o pluralizmie tej audycji, ale o skrajnym radykalizmie ich nowej formuły. Tymczasem nie mogą uprawiać propagandy, nie mogą być rządowe lub partyjne”.

Dlatego też zaproponowano Kurskiemu przeprowadzenie profesjonalnego monitoringu emitowanych treści przez medioznawców. I chociaż konkretne nazwiska jeszcze nie zdążyły paść, Jacek Kurski już wiedział, że się na to nie zgadza. – Rada programowa jest zdominowana przez Platformę Obywatelską, PSL i SLD, które straciły swój monopol i narzędzie propagandy. Teraz „Wiadomości” są spluralizowane i zrównoważone. Mam nawet sygnały, że są za bardzo platformerskie. Szefowie programów informacyjnych mają pełną swobodę. Jest wolność i pluralizm – powiedział „Pressowi” szef TVP.

Przewodniczącą Rady jest posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska. Oświadczyła ona, że w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z Jackiem Kurskim, na którym ten oświadczył, że nie ma zaufania do medioznawców, których chciałaby wykorzystać Rada. Od początku roku lista zwolnień dziennikarzy TVP regularnie się wydłuża. Z „Wiadomości” odeszli Piotr Kraśko, Diana Rudnik, Beata Tadla, prócz tego reporterzy: Justyna Dobrosz-Oracz, Jacek Tacik, Milena Kruszniewska i Elżbieta Byszewska. Zastąpili ich dziennikarze „niepokorni”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A proszę mi przypomnieć, co owa Rada twierdziła o obiektywności i rzetelności „Wiadomości” pod poprzednim zarządem?

    Pamiętam że ja sam od wielu lat nie byłem w stanie ich oglądać bo wydawały mi się obrzydliwe zakłamane. I nie słyszałem aby Rada się skarżyła. A może się skarżyła tylko jakoś uszło mojej uwadze? Nie?

    No to może potem, po mojej ucieczce z kraju, coś się zmieniło, a teraz przyszedł ten podły PiS i wszystko popsuł?

  2. I trudno się z Kurskim nie zgodzić. Od początku istnienia TVP nigdy nie była tak pluralistyczna. Serio. Pieprzenie o tym, że np pan Gmyz wygłasza poglądy inne niż pan Żakowski, czy Sierakowski siedząc na przeciwko nich w studio to dowód na upolitycznienie TVP jest śmieszne, a zarazem obrzydliwe. Kto ogląda ten wie, a jeśli ogląda i wie, ale mu nie pasuje informowanie społeczeństwa o rzeczach, które za poprzednich władz były tematem tabu jest pieprzonym hipokrytą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…