Rzeczniczka oświęcimskiego magistratu wyjaśniła, iż tamtejsza rada miejsca otrzymała oficjalne pismo powiadamiające o rezygnacji z mandatu radnego Dariusza G. Na początku bm. 53-letni mężczyzna został oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną.

Dariuszowi G. zagraża nawet pięć lat pozbawienia wolności. Podejrzany jest znanym w Oświęcimiu lekarzem, do dziś piastował również funkcję radnego. Mandat zdobył startując z list stronnictwa obecnego prezydenta miasta – KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak informowała na początku lipca, że podejrzany miał m.in. grozić swojej żonie śmiercią i stosować wobec niej przemoc fizyczną. „Zarzut obejmuje okres od marca 2015 do 1 lipca br.” – cytuje prokuratorkę portal Interia.

Jako środek zapobiegawczy wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Oprócz tego G. musiał się wyprowadzić na trzy miesiące z mieszkania, które zajmował z żoną. Nie wolno mu się także z nią kontaktować, ani zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Mandat w radzie miasta przejmie po G. Elżbieta Kos. Funkcję obejmie po zaprzysiężeniu, najprawdopodobniej na sesji 28 sierpnia.

paypal

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety zareagowały błyskawicznie. Tysiące osób na demonstracjach. „Wolność wyboru zamiast terroru”

Rozpoczęła się kolejna fala protestów przeciwko drakońskiemu wyrokowi Trybunału Przyłębski…