Przedstawiciele dwóch lewicowych formacji, które startują w wyborach parlamentarnych zasiądą naprzeciwko siebie podczas piątkowej debaty organizowanej przez portal STRAJK.eu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18:30 w Świetlicy KULTuralnej na warszawskim Ursynowie. Partię Razem będą reprezentować: Maciej Rolecki i Marcin Górski – kandydaci do parlamentu z okręgu podwarszawskiego oraz Dorota Olko, socjolożka, wcześniej kojarzona m.in. z Krytyką Polityczną, która ubiega się o mandat z okręgu siedleckiego. Przedstawicielami Zjednoczonej Lewicy będą: znana prawniczka i feministka Monika Płatek, która również startuje z tzw. „obwarzanka” czyli okręgu podwarszawskiego, Małgorzata Rawińska – członkini Zielonych, kandydująca z Warszawy oraz Krzysztof Iszkowski, doktor socjologii, określający się jako „postępowy liberał”.

Debatę poprowadzi red. Bojan Stanisławski (Strajk.eu).

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Doprawdy, nie można było wymyślić coś bardziej kretyńskiego niż
  przedwyborcze naparzanie się między Razem a ZL
  Ubolewałam do tej pory, że strajk,eu nie jest bardziej popularny, ale teraz jestem z tego bardzo zadowolona.
  Cui bono?

  1. To interesujące: zakładanie z góry, że będzie naparzanie obu lewicowych partii mających szanse na wejście do Sejmu. Nie było. Owszem, były wymiany zdań co do Millera, więzień CIA, poza tym zaskakująca zbieżność poglądów. Zachęcam do czytania sprawozdania z tej debat, która ukaże się niebawem

  2. Skoro taka zbieżność, to dlaczego idą do wyborów osobno?

  3. A co mnie, wyborczyni lewicowej, ma dać sprawozdanie z tej dziwacznej debaty wyborczej ? To nawet nie wiadomo jak ten spęd nazwać. Może to jakiś panel czy jakieś inne ustrojstwo.
   Razem vs ZL. Przecież Pan chyba wie co znaczy vs?

   Tydzień przed wyborami mam się zacząć zastanawiać na kogo mam zagłosować, czy na Razem, czy na ZL?
   Pytam jeszcze raz. Cui bono?
   Bardzo zawiodłam się na portalu Strajk.eu. Szczególnie boli mnie, moja skądinąd od lat ulubiona, Agnieszka Wołk-Łaniewska.

  4. Popieram. Po co napuszczać jedną lewicę na drugą, skoro prawdziwym przeciwnikiem jest prawica.

 2. Debata tylko dla lewaków. W ogólnopolskich mediach króluje spór PIS-PO. Bez ogólnopolskich mediów nie przekonacie nieprzekonanych. Chociaż z drugiej strony niech sobie Razem z ZL publicznie wyjaśnią tzw. lewicowe niuanse i poćwiczą oratorskie talenta przed wtorkową debatą ogólnopolska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…