Ponad 2 miliony Brytyjczyków podpisało się pod petycją do rządu o rozpisanie drugiego referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Konsekwencje Brexitu mogą okazać się bolesne dla brytyjskiej i światowej gospodarki / youtube.com
Konsekwencje Brexitu mogą okazać się bolesne dla brytyjskiej i światowej gospodarki / youtube.com

Petycja, którą opublikowano na oficjalnej stronie brytyjskiego rządu, zabrała już ponad 2,3 mln podpisów. Aby rozpatrzył ją parlament, powinno podpisać ją co najmniej 100 tys. Brytyjczyków.

Specjalna komisja parlamentarna zapozna się z nią we wtorek 28 czerwca. Jak poinformowała agencja Reuters, na którą powołuje się Sputnik Polska, w sobotę wieczorem przybywało ok. 3 tys. podpisów na minutę.

— My, niżej podpisani, wzywamy Rząd Jej Królewskiej Mości, by przyjął zasadę, według której jeśli wynik za pozostaniem lub opuszczeniem (UE) wynosi mniej niż 60%, przy frekwencji poniżej 75%, powinno zostać rozpisane ponowne referendum — głosi petycja. Pojawiła się ona na stronie Izby Gmin przed czwartkowym głosowaniem.

Niezgoda na wynik Brexitu ma młodą twarz. Jak zbadano, za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii głosowali przede wszystkim ludzie starsi. Młodzi, w swej większości, byli za pozostaniem.

„The Guardian” publikuje film, w którym młodzi ludzie mówią o tym, że zwyciężyło kłamstwo, szukanie winnych i nostalgia. Niedwuznacznie formułują pretensje, że o ich przyszłości decydują starsi ludzie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Niedwuznacznie formułują pretensje, że o ich przyszłości decydują starsi ludzie.” – tak jest! do gazu starców! a w nowym referendum będą mogli głosować tylko zwolennicy unii!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sudan: zamach stanu z brakiem chleba w tle

Sudański gen. Abdel Fatah al-Burhan rozwiązał dziś tymczasowe, cywilne władze kraju, wprow…