Kolejna odsłona walki resortu ministra Szyszki z mediami. Tym razem pudło – „Gazeta Wyborcza” udowodniła ministerstwu kłamstwo.

Minister środowiska – jedna z najczarniejszych postaci „dobrej zmiany” / wnp.pl

Pod koniec grudnia „Gazeta Wyborcza”, a po niej media w Polsce poinformowała, że Ministerstwo Ochrony Środowiska przygotowuje się do powstania nowej specsłużby, której zadaniem ma być czuwanie nad ochroną środowiska i przeciwdziałanie temu. Nowa formacja miała zostać, jak twierdziła GW, wyposażona w bardzo szerokie uprawnienia, łącznie z możliwością gromadzenia danych osobowych bez wiedzy i zgody osoby zainteresowanej, udostępniania ich, a także użycia broni przeciwko ludziom i zwierzętom.

Ministerstwo zareagowało agresywnym w tonie „Wyjaśnieniem”.

„Przytoczone w artykule „Ministerstwo Środowiska powoła „zieloną policję”. Na celowniku Szyszki”, zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” 27 grudnia 2017 r. m.in. takie informacje jak: „zieloni policjanci” podlegli ministrowi Janowi Szyszce będą mogli użyć broni palnej przeciwko ludziom”, „minister pośle służby z ostrą bronią do ekologów broniących Puszczy Białowieskiej” czy „przez całą dobę będą mieli prawo wejść do prywatnych domów” – są absurdalne i całkowicie niezgodne z prawdą”, można było przeczytać we wspomnianym piśmie.

GW dotarło jednak do projektu aktu prawnego, który przeczy zapewnieniom ministerstwa i opublikowała go. I okazuje się, że w tym najnowszym projekcie ustawy, przedstawionym przez gazetę, potwierdza się wszystko, o czym pisała GW we wcześniejszych publikacjach, w tym kwestie użycia broni o gromadzenia danych osobowych.

To ogromna kompromitacja resortu ochrony środowiska. Nie pierwsza oczywiście, ale zapewne nie ostatnia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. zazdrościli Ruskim zielonych ludzików to teraz mają swoje , szyszko prawdomówny inaczej tak jak z wycinką Puszczy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …