Jest tego 6 milionów złotych. MSZ od dawana przeznaczał część swojego budżetu dla organizacji, które propagowały założenia polskiej polityki zagranicznej na prowincji, ale w tym roku, w ramach dobrej zmiany, beneficjentami znacznej części z nich będą organizacje kościelne i prawicowe.

www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/fotogaleria_i_multimedia/
www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/fotogaleria_i_multimedia/minister Waszczykowski

Jednym  z największych jest uczelnia Tadeusza Rydzyka. Otóż jego uczelnia otrzyma 700 tysięcy złotych 2 ciągu najbliższych 2 lat. Jak informuje TVN24, to nie jest pierwszy tak kosztowny dla budżetu państwa sukces uczelni przedsiębiorczego księdza. W tym roku fundacja „Lux Veritatis” wygrała w ramach konkursu 200 tysięcy złotych w ramach projektu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016”.

Niemal 1,4 mln złotych otrzyma Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy na czele z Jerzym Targalskim, niegdyś członkiem PZPR a dzisiaj pisowskim człowiekiem do zadań specjalnych, wsławionym obelgami, którymi obrzucał dziennikarki w Polskim Radiu, kiedy był tam członkiem zarządu. Na publiczny grosz załapały się też Fundacja Młoda Rzeczpospolita pod wodzą Błażeja Dubera, asystenta europosła PiS Kazimierza Ujazdowskiego; Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, które zakładali ludzie z Polski Razem i asystent europosła PiS Ryszarda Legutki, Stowarzyszenie Morena, związane ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej i wreszcie – krakowski konserwatywny Ośrodek Myśli Politycznej. Część z tych organizacji nie może pochwalić się ani doświadczeniem, ani zapleczem technicznym i lokalowym. Przedstawiciele MSZ zbywają jednak pytania dociekliwych dziennikarzy odpowiedzią, że organizacje te wygrały konkurs i że mają doświadczenie oraz wyspecjalizowane kadry. Wśród pokonanych są organizacje, które do tej pory z sukcesami prowadziły opisywaną działalność, ale nie są związane z partią rządzącą.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Od 2006 roku jest nie podwyższany zasiłek pielęgnacyjny 153 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych ze znacznym stopniem kalectwa.
    Do refleksji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Deweloper odpowiada Śpiewakowi: mieszkanie mniejsze od celi jest spoko, bo tak chce rynek

Właściciel firmy deweloperskiej, która oferuje w Koszalinie na wynajem mieszkanie wielkośc…