Jest tego 6 milionów złotych. MSZ od dawana przeznaczał część swojego budżetu dla organizacji, które propagowały założenia polskiej polityki zagranicznej na prowincji, ale w tym roku, w ramach dobrej zmiany, beneficjentami znacznej części z nich będą organizacje kościelne i prawicowe.

www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/fotogaleria_i_multimedia/
www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/fotogaleria_i_multimedia/minister Waszczykowski

Jednym  z największych jest uczelnia Tadeusza Rydzyka. Otóż jego uczelnia otrzyma 700 tysięcy złotych 2 ciągu najbliższych 2 lat. Jak informuje TVN24, to nie jest pierwszy tak kosztowny dla budżetu państwa sukces uczelni przedsiębiorczego księdza. W tym roku fundacja „Lux Veritatis” wygrała w ramach konkursu 200 tysięcy złotych w ramach projektu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016”.

Niemal 1,4 mln złotych otrzyma Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy na czele z Jerzym Targalskim, niegdyś członkiem PZPR a dzisiaj pisowskim człowiekiem do zadań specjalnych, wsławionym obelgami, którymi obrzucał dziennikarki w Polskim Radiu, kiedy był tam członkiem zarządu. Na publiczny grosz załapały się też Fundacja Młoda Rzeczpospolita pod wodzą Błażeja Dubera, asystenta europosła PiS Kazimierza Ujazdowskiego; Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Horyzonty”, które zakładali ludzie z Polski Razem i asystent europosła PiS Ryszarda Legutki, Stowarzyszenie Morena, związane ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej i wreszcie – krakowski konserwatywny Ośrodek Myśli Politycznej. Część z tych organizacji nie może pochwalić się ani doświadczeniem, ani zapleczem technicznym i lokalowym. Przedstawiciele MSZ zbywają jednak pytania dociekliwych dziennikarzy odpowiedzią, że organizacje te wygrały konkurs i że mają doświadczenie oraz wyspecjalizowane kadry. Wśród pokonanych są organizacje, które do tej pory z sukcesami prowadziły opisywaną działalność, ale nie są związane z partią rządzącą.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Od 2006 roku jest nie podwyższany zasiłek pielęgnacyjny 153 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych ze znacznym stopniem kalectwa.
    Do refleksji!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

,,Tak kłamać po prostu nie można” – liderzy Lewicy punktują hipokryzję PiS – u na kongresie w Białymstoku

W niedzielę 27 września odbył się w Białymstoku Podlaski Kongres Lewicy. Otworzyły go wyst…