Po dramatycznych relacjach w rosyjskich mediach i petycji, podpisanej przez już milion osób, prezydent Putin wydał polecenie, by do gaszenia pożarów przystąpiły struktury centralne.

31 lipca Putin polecił Ministerstwu Obrony, by włączyło swoje siły i środki do gaszenia pożarów lasów na rosyjskiej Syberii. Utworzono specjalny zespół, na której czele stanął generał armii Dmitrij Bułhakow. Oświadczył on, że powstała grupa, w skład której wejdzie 10 samolotów IŁ-76 i 10 helikopterów Mi-8. Dołączą one do struktur Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych, którzy już są na miejscu (770 ludzi, 381 pojazdów i samolotów oraz 381 grupy patrolowe).

Jak powiedział Bułhakow, jednocześnie na źródła ognia nalatywać będzie po 5 samolotów IL-76 jednocześnie i każdy zrzucać będzie 42 tony wody jednorazowo. Podkreślił jednocześnie, że nie występuje zagrożenie życia ludzi z powodu ognia. Pięć miejscowości, które hipotetycznie moga być zagrożone, ochraniane są 24 godziny na dobę.

Jednocześnie przedstawiciel Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych podziękował Stanom Zjednoczonym za oferowaną pomoc, którą zaproponował Donald Trump podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Putinem 1 sierpnia. Powiedział, że taka solidarność to zwykła sprawa w relacjach międzynarodowych, podobnie jak oferowana przez Rosję (i przyjęta) pomoc dla USA w gaszeniu pożarów w 2005, 2015, 2016 i 2017 roku. Rosja, jak powiedział, skorzysta z amerykańskiej pomocy „w razie potrzeby”.

Coraz częściej mówi się też o umyślnych podpaleniach, by ukryć fakty nielegalnego wyrębu drzew i handlu drewnem.

Lepiej późno niż wcale, można powiedzieć o reakcji centralnych władz Rosji na milionowe petycje obywateli i doprawdy dramatyczne relacje rosyjskich mediów. Płonie już 2,7 miliona hektarów lasów w trudnodostępnych rejonach Syberii, a skutki działania żywiołu, gdyby nie interwencja najwyższych czynników, mogłyby być ogromne.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. -Już wiem bo właśnie widziałem na YOU-TUBE -jak się będą nazywały te OSRODKI WCZASOWE ” CLC ” KOREANEK -które one otworzą w tych Lasach ROSJI ! -Teraz widziałem że TE OSRODKI WCZASOWE będą z kilku trzypiętrowych podłużnych bloków a nie jednego czy z dwóch tylko -bo wszystkie z kilku czy nawet więcej -wszystkie będą zbudowane w ROSYJSKICH LASACH ale i w tej EUROPEJSKIEJ CZĘSCI ROSJI – wszystkie będą otoczone drzewami -i wszystkie się będą nazywały tak samo: ” KRAJ „CLC ” !! -Na ogromnych monitorach a i w pokojach będą leciały ICH NAGRANIA -kiedy tak one były młode -czyli i jeszcze te tworzone teraz -bo tworzą dalej z taka energią swojej miłości !! -Ja zobaczyłem: -że te bardzo cienkie płyty ale i jakieś kostki pamięci z ich płytami będą dawane wczasowiczom -całkiem za darmo -tak mi się wydawało że za darmo mogli je dostać w ramach turnusu !! -Będą już wtedy dość powszechne i chyba tanie te nanokomputery zwijane w rolkę jak gazeta -bo je tak teraz widzę wyraźnie -dzisiaj one są tylko w próbnych egzemplarzach i bardzo drogich -TERAZ WIDZIAŁEM że ” CLC ” założyły ta swoją Spółkę Turystyczną Ośrodków Wczasowych i Sanatoriów DLA STARSZYCH i dla MNŁODZIEŻY bo dyskoteki z ich przebojami na monitorach tez tam były ” KRAJ „CLC ” -założyły ta Spółkę CAŁĄ SWOJA SIÓDEMKĄ -wszystkie siedem -a nie tylko w czwórkę cztery -TYLKO SIEDEM -One wszystkie !! -Czy nie jest Piękna taka PRZYJAŹŃ na całe Życie ?? -Jest Piękna taka Przyjaźń na Całe Życie i taka z tą przyjaźnią Wspólna Współpraca -zamiast tak egocentrycznego -udowadniania sobie później -kto będzie lepszy we własnych próbach biznesowych -taka Wspólna Współpraca -Całą Siódemką -też jest PIĘKNA !! -Na DYSKOTEKACH to tam były Nagrania Różnych Koreańskich Zespołów z ” DAWNYCH CZASÓW „: MOMOLAND ” Red Velvet ” (G)I-DLE, Męskich:” BTS ” „-TAEYANG -u ” i tego Pojedynczego tak sławnego -już nie pamiętam -który tańczył dla przyjemności bo jego OJCIEC miał FABRYKI ELEKTROTECHNICZNE -były tam także do tańczenia – na tych turnusach dla młodzieży albo dla całych rodzin !

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…