Krym, Sewastopol

Trzech byłych posłów USA na Ukrainie: Steven Pifer, John E. Herbst i William B. Taylor opublikowali w amerykańskim radiu publicznym NPR artykuł, w którym proponują wykorzystać pandemię koronawirusa, by zmusić Rosję do ustępstw.

Byli dyplomaci zaproponowali, by wykorzystując trudną sytuacje gospodarczą powstałą wokół pandemii, w tym obniżkę cen ropy, zaproponować Rosji zdjęcie sankcji, w zamian za zakończenie „agresji na Ukrainie”. Z taką inicjatywą powinni wystąpić europejscy przywódcy i prezydent Donald Trump, wskazują byli dyplomaci.

„W sytuacji niszczącego oddziaływania na systemy ochrony zdrowia i gospodarkę światową kryzys COVID-19 może stworzyć nieoczekiwaną możliwość, by uregulować jedyny na terytorium Europy konflikt zbrojny, a jednocześnie zdusić naruszanie przez prezydenta Rosji Władimira Putina międzynarodowych standardów”, napisali byli ambasadorzy. Według tej koncepcji, pokój na Ukrainie miałby opierać się na mińskich porozumieniach. W przypadku, gdyby ten pomysł zadziałał, następnym krokiem powinien być zwrot przez Rosję Ukrainie Krymu, w zamian za co wszelkie sankcje nałożone na Rosję przez Zachód powinny być zniesione, konkludują amerykańscy dyplomaci. „Właśnie teraz Rosja najbardziej potrzebuje zniesienia sankcji”, piszą w artykule.

Amerykańskie starania o wykorzystanie zabierającej obfite śmiertelne żniwo epidemii (największe jak do tej pory w USA), jako całkiem normalnego narzędzia do uprawiania polityki,  nie powinno dziwić. Polityka nie zwraca uwagę na moralność.

„To, powiedzmy, całkowicie nierealistyczny, a nawet absurdalny punkt widzenia”, skomentował artykuł amerykańskich dyplomatów rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

[ptronite-3]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jaka epidemia – takie i pomysły. Jednak jak widzę Amerykanie do perfekcji opanowali sztukę rzeźby w niewdzięcznym materiale…

    1. Redakcjo, jużeźwa woma pisał, cobyśta se zmienili ten idiotyczny program cenzurujący, bo durny on jak dwa buty z lewych nóg.
      Ponawiam: Ci dzicy … zza Atkantyku zidiociali z powodu wajrusa właśnie ogłosili przedwczoraj na fali epidemii, że Księżyc jest ich własnością. I gdzie teraz będzie rosła kukuryża?

  2. Rośnie mają dzikich amerykańskich szabesgojów poniżej pleców. I niech im podskoczą, to cena ropy znów spadnie, a tony zielonych z Chin zaleją Hamerykie.

    1. Głupi słownik! Oczywiście Ruskie, a nie jakieś „rośnie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Partia Razem: zmiana formuły kierownictwa. Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi

Po niedzielnej konwencji partii Razem w Warszawie przed kardiologami pojawiło się wyzwanie…