Operacja, jak zapewniają źródła rosyjskie, skierowana jest przede wszystkim przeciwko oddziałom ISIS i Dżhabat An-Nusry w prowincjach Homs i Idlib. Amerykański Departament Stanu potępił rosyjskie działania.

www.flickr.com/photos/gr8matt/
www.flickr.com/photos/gr8matt/

O godzinie 10.30 i 11.00 czasu moskiewskiego z pokładu lotniskowca „Admirał Kuzniecow” wystartowały myśliwce bombardujące, z fregaty „Admirał Grigorowicz” wystrzelono rakiety „Koliber” do wcześniej wybranych celów i wskazanych drogą wywiadu lotniczego lub naziemnego. Rosyjska telewizja pokazała spotkanie Putina z kierownictwem rosyjskiego Ministerstwa Obrony, podczas którego minister Siergiej Szojgu zameldował o rozpoczęciu całej operacji. Minister dodał jeszcze, że ostrzał prowadzono kompleksami rakietowymi „Bastion”.

Amerykański Departament Stanu potępił działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii, o czym oficjalnie poinformowała rzecznik prasowa Elisabeth Trudeau.

– Dzisiejsze wznowienie ataków lotnictwa w Syrii wywołuje rozczarowanie i jest naruszeniem prawa międzynarodowego.

Ministerstwo Obrony Rosji odrzuciło oskarżenia o zbombardowanie po raz kolejny szpitala w Aleppo, twierdząc, że w tym mieście nie było żadnych celów, jakie podczas dzisiejszej operacji atakowały siły rosyjskie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Litwa: rząd kieruje migrantów do miasteczka zamieszkanego przez Polaków. Ci protestują

Litwa zamierza umieścić nielegalnych migrantów, którzy przekroczyli granicę litewsko-biało…