Tak twierdzi specjalny wysłannik ONZ, Tendayi Achiume. Jej zdaniem wrogi stosunek do imigrantów zaczął się już w 2006 roku, od reform Tony’ego Blaira.

Londyn imigranci

Wysłannik ONZ oskarżyła Londyn o skokowy wzrost ksenofobii po Brexicie. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowodował, że mniejszości rasowe i etniczne w królestwie stały się „bardziej podatne na dyskryminacje rasową oraz nietolerancję” powiedziała Achiume. Według jej obserwacji przestępczość na tle nienawiści znacząco wzrosły po Brexicie w 2016 roku, a antyimigrancka retoryka stała się normą wśród wysokich urzędników brytyjskich. Ma też miejsce „demonizacja mniejszości narodowych”.

Achiume oskarżyła również Theresę May o prowadzenie polityki wrogiej wobec imigrantów podczas pełnienia przez nią funkcji ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Szczególnie była zbulwersowana faktem, że w rezultacie antymimigranckiej polityki cierpią dzieci i młodzież.

– Jestem w szoku z powodu kryminalizacji młodzieży z mniejszości etnicznych, w szczególności młodych czarnoskórych – powiedziała Achiume.

Oczywiście brytyjskie kręgi rządowe natychmiast wytoczyły najcięższe działa przeciwko pracownicy ONZ. Minister pracy i emerytur Iain Duncan Smith powiedział, że wnioski wysłanniczki ONZ są „motywowane politycznie i inspirowane przez skrajną lewicę, i mają za cel uderzyć w Wielką Brytanię”.

Pełny raport na ten temat Tendai Achiume przedstawi na forum ONZ w przyszłym roku.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Rośnie ksenofobia w Wielkiej Brytanii, Tak twierdzi specjalny wysłannik ONZ – dzis ONZ to taka sama lipa jak Liga Narodów z przed 2 wojny światowej. Co dzień ONZ budzi sie z nowymi bredniami.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Na Szucha zapadł wyrok na Bodnara. PIS po pisowsku pozbył się RPO. „Czarny dzień dla obywateli”

Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz, Julia Przyłębska – m.in. takie tuzy sędzio…