27 stycznia przedstawiciele rosyjskich lewicowych organizacji na konferencji prasowej ogłosili swoją wspólną decyzję o aktywnym bojkocie marcowych wyborów prezydenckich.

http://rabkor.ru/columns/events/2018/01/30/red_boycott/

Podjęły ją takie organizacje jak: Blok Lewicowy, Pracownicza Rosja, Rosyjski Ruch Socjalistyczny, Socjalistyczna Alternatywa. Uczestniczył także w niej lewicowy publicysta i redaktor naczelny portalu Rabkor.ru Borys Kagarlicki.

Uczestnicy konferencji stwierdzili, że brak niegdyś istniejącego na wyborczych listach punktu „przeciw wszystkim”, nierówność organizacji wobec prawa i działania Centralnej Komisji Wyborczej Rosji przekreślają wybory jako demokratyczny instrument woli narodu nawet w warunkach istniejącej burżuazyjnej demokracji.

„Jedyną możliwością istniejących warunkach jest aktywny bojkot wyborów i żądanie likwidacji stanowiska prezydenta, do czego powinniśmy i będziemy wzywać” – czytamy w oświadczeniu wspomnianych organizacji.
Lewica rosyjska uważa, że każde uczestnictwo w wyborach oznacza prawne usankcjonowanie na następne 6 lat „obecnego państwa policyjnego”. Lewica chce stworzyć w całej Rosji sieć komitetów bojkotu wyborów. Jednocześnie podkreśla, że wysunięcie Pawła Grudinina (kandydata z ramienia Komunistycznej Partii Rosyjskiej Federacji) jest machinacja polityczną, której celem jest podniesienie frekwencji na wyborach. Twierdzi, że Grudinin nie jest kandydatem lewicy.

Organizacje lewicowe twierdzą, że chodzi nie tylko o sam bojkot, ale też ma to być próba oddolnego zorganizowania ludzi odmawiających uczestnictwa w wyborach w duchu żądań politycznych i społeczno-ekonomicznych. Żądają reformy konstytucyjnej i demokratyzacji systemu kierowania państwem na szczeblu centralnym i lokalnym.

„Z poddanych musimy stać się obywatelami!” – takie hasło zamyka tekst komunikatu.

Z ostatnich sondaży wynika, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na Władimira Putina oddałoby głos 69,9 proc. Rosjan, a na Pawła Grudinina 7,2 proc.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pożyteczni idioci, mają dobrego cara, a koniecznie chcą gorszego. USmeni tylko łapki zacierają.

  2. Ło, to w Rosji jest jeszcze bardziej lewicowa lewica, niż komuniści?

    Znaczy się, że rosyjska lewica idzie łapka w łapkę z Nawalonym, który także nawołuje do bojkotu wyborów. Nawalony dostaje przynajmniej za to kasę z CIA, a lewicowcy jak zwykle, bezpłatni idioci.

    „…brak niegdyś istniejącego na wyborczych listach punktu „przeciw wszystkim”, (…) przekreślają wybory jako demokratyczny instrument woli narodu…”

    Bo na listach wyborczych są tylko nazwiska kandydatów, a kandydat „przeciw wszystkim” nie zarejestrował się ani nie przedstawił programu wyborczego;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Prokuratura łaskawa wobec księgowej Tadeusza Rydzyka

Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić. Prokuratura broni jak lew skazanej księgowej bizn…