ISIS opublikowało fotografię urządzenia, które spowodowało eksplozję rosyjskiego samolotu na półwyspem Synaj. Było zamontowane w puszce.

www.flickr.com/photos/norbert_blech/
www.flickr.com/photos/norbert_blech/

Nie ma już wątpliwości: to była bomba. Rosja potwierdziła to, co brytyjscy i amerykańscy specjaliści sugerowali od początku – przyczyną katastrofy Airbusa 321 linii Kogalymavia był akt terroru. Do popełnienia tej zbrodni przyznała się grupa związana z tzw. Państwem Islamskim.

Eksperci Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB) wskazali miejsca, w których bomba mogła być umieszczona. Mógł to być luk bagażowy albo kabina pasażerska, a dokładniej miejsce pod siedzeniem pasażera w ogonowej części przy oknie, podaje „Kommiersant”. Wybuch, jak twierdzą eksperci, spowodował raptowną dehermetyzację i rozerwanie kabiny oraz pęknięcie samolotu na wiele części na dużej wysokości. Pasażerowie i załoga zginęli błyskawiczną śmiercią z powodu raptownej zmiany ciśnienia. Bomba zawierać miała materiał wybuchowy o dużej sile i była najprawdopodobniej wyposażona w zapalnik czasowy.

Śledztwo sugeruje, że bomba została dostarczona na pokład samolotu przez kogoś z obsługi lotniska w Sharm al Sheikh razem z jedzeniem lub w bagażu pasażerów.

– Nie będziemy wycierać łez z naszych dusz i serc. To zostanie z nami na zawsze. Ale to nie przeszkodzi nam znaleźć i ukarać przestępców. Nie będzie okresu przedawnienia, poznamy ich imiona i będziemy ich szukać wszędzie, gdzie by się nie schowali i znajdziemy w dowolnym miejscu kuli ziemskiej i ukarzemy – powiedział Putin w bezpośredniej relacji rosyjskiej telewizji.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. 50 mln $ nagrody za wskazanie sprawców i ich pomocników, a tropy prowadzą do pewnego wahabickiego królestwa

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…