Była taki moment, że świat jednak wstrzymał oddech – napaść USA na Iran wydawała się nieunikniona. A dalsze scenariusze były czarne albo jeszcze bardziej czarne. Kiedy prawica w Polsce czyli PiS i PO mniej lub bardziej otwarcie deklarowały, że pójdą z Amerykanami na każdą krwawą awanturę, głos lewicy, która jednoznacznie opowiedziała się za pokojem, wybrzmiał bardzo donośnie. O tym, jaka powstała sytuacja na Bliskim Wschodzie, czym jest NATO i dokąd nas prowadzi, rozmawialiśmy z posłem SLD Andrzejem Rozenkiem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. I wszechobecne bredzenie o kryzysie klimatycznym… Rozsądku trochę! Wystarczy prześledzić losy polskiego winiarstwa na przestrzeni wieków. Doskonale widać że kiedy temperatury rosły – kwitło, a kiedy spadały zamierało. Minęły 3 stulecia i powraca klimat korzystny dla winnic. Chłodne (w miejsce zimnych i śnieżnych) zimy, upalne lata.
  Wniosek jest banalny tylko Andrzejowi przez zęby nie potrafi się przecisnąć. To wszystko już było!
  Z jedną różnicą ludzi było poniżej miliarda a z przemysłu – gdzieniegdzie kuźnie.
  I to co mnie irytuje najbardziej – bezmyślność w pochwałach OZE, które nie spełnia w żaden sposób PODSTAWOWEGO WYMOGU DLA ŹRÓDŁA ENERGII.
  Jest najzwyczajniej w świecie permanentnie niestabilne! I jako takie może być użyte do oświetlania trotuarów, ale od procesów czasochłonnych – wara, bo straty przewyższą korzyści. Jednak ani prowadzący ani pan poseł do takiej konstatacji nie doszli, a to wróży jak najgorzej.

 2. po pierwsze: nie daliśmy się zwieść… chcieliśmy tam wejść, przedstawiano to jako zachowanie korzystne gospodarczo

  po drugie – czy pakt NATO nie jest przypadkiem paktem obronnym? i upoważnionym do reakcji tylko na napaść na jeden z krajów członkowskich? skąd pomysł, że NATO, zgodnie ze swoim statutem – a my wraz z nim – jest w ogóle uprawnione by napaść na Iran?!

  po trzecie – jak na razie NATO raczej zmniejsza nasze bezpieczeństwo niż zwiększa, bo z powodu sojuszu z USA jesteśmy skonfliktowani z naszym największym sąsiadem, moim zdaniem to dyskwalifikuje NATO jako gwaranta naszego bezpieczeństwa… poza tym NATO raczej narusza bezpieczeństwo na świecie niż je wzmacnia. Do rozważenia oczywiście nadal pozostaje paskudna rola NATO w rozpadzie Jugosławii…

  co do koncernów państwowych, to przynajmniej – jak sądzę – nie dzielą zysku miedzy udziałowców a oddają państwu w formie podatków, i na tym powinna polegać ich wyższość na prywatnym biznesem

  a socjalizm nie sprawdził się wyłącznie dlatego, że trawożerca nigdy nie wygra z drapieżnikiem na tym samym terytorium gospodarczym

  1. Recht
   A Kolega Redaktor taki … ljubitiel wrażych Hamerykancew?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wygrana USA, czyli jak bankier z Opus Dei wziął Ekwador

W Ekwadorze lewica jest dużo, dużo silniejsza niż w Polsce – ma autentyczne ludowe p…