Policja ustaliła już tożsamość kobiety, która 11 lipca dokonała chuligańskiego ataku na warszawski meczet. Nadal nie wiadomo jednak czy osoba ta należy do islamofobicznej Polskiej Ligi Obrony.

wikipedia commons
wikipedia commons

Smutne zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę. Do budynku, w którym mieści się niedawno otwarty Ośrodek Kultury Muzułmańskiej weszła kobieta z torbą. Po chwili opuściła świątynie, a w środku znaleziono kilka rozrzuconych łbów świni. Kolejnych kilkanaście leżało na parkingu. W ten sposób  chciała zamanifestować modny ostatnio, szczególnie wśród nacjonalistów, sprzeciw wobec rzekomego zagrożenia ze strony wyznawców islamu. Wieprzowina jest bowiem mięsem, którego muzułmanie spożywać nie mogą.

Przy wejściu do budynku była zamontowana kamera. Dzięki temu możliwe było opublikowanie wizerunku sprawczyni w internecie. Obrazek przedstawiający osobę w ciemnych okularach, opuszczającą meczet opublikowało na Facebooku tysiące użytkowników. Kobieta prawdopodobnie usłyszy zarzut znieważenia uczyć religijnych.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej działa przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich na warszawskiej Ochocie od lipca br. Od podjęcia decyzji o jego powstaniu w 2010 roku, inicjatywa była z nienawiścią traktowana przez polskich islamofobów, głównie przez nacjonalistów. Budynek został m.in. ostrzelany z broni pneumatycznej. Tymczasem ośrodek jest niezwykle ciekawym, kulturotwórczym miejscem. Mieści się w nim siedzibą Ligi Muzułmańskiej Rzeczypospolitej Polskiej. Prowadzone są tam również języka arabskiego, działa sklep z orientalnymi produktami żywnościowymi, a w przyszłości ma powstać tam muzeum pielgrzymowania do Mekki.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Obraza uczuć religijnych powinna być „ścigana” na wniosek poszkodowanego. W wyznaniowym państwie Polskim jest ścigana z urzędu. Z mojej prywatnej archiwizacji wynika, że w ostanim 25-leciu skazanych za obrazę uczuć religijnych katolików zostało 80 osób, w tym jeden starszy pan obecnie przebywa już ponad 2 lata w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Mamy prezydenta elekta ePiSkopatu. Jak wybory wygra PiS to będzie katolici HORROR! Ku przestrodze!

  2. Niestety zagrożenie nie jest rzekoma, ale całkiem realne. Skończmy wreszcie z tą poprawnością polityczną, bo pewnego dnia obudzimy się z ręką w nocniku.

  3. To takie zabawne, że za „obrażanie uczuć religijnych” obrywa się w końcu jakiemuś fanatycznemu katolowi (bo zakładam, że owa pani należy do tej kategorii) :]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …