Wszystko wskazuje na to, że Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Zieloni wystawią wspólne listy w zbliżających się wyborach do sejmu. Dotychczas obie partie brały udział w wyborach osobno. Rywalizacja o ten sam elektora dla obu stronnictw kończyła się porażką. Czy ewentualne próba zjednoczenia cokolwiek zmieni?

partia-zieloni-logo1 czerwca odbył się kongres Partii Zieloni poczas, którego to wymieniono częściowo przywództwo. Agnieszkę Grzybek zastąpiła Małgorzata Tracz z Dolnego Śląska. Kongres podjął również decyzję o najbliższych planach. Partia nie będzie, tak jak dotychczas, startowała w wyborach samodzielnie. Teraz zamierza połaczyć siły z innymi ugrupowaniami. Jako potencjalnego sojusznika widzi Ruch Sprawiedliwości Społecznej, partię założoną przez Piotra Ikonowiicza.

– W przyszłym parlamencie musi być wreszcie obecny mocny propracowniczy głos! Partia Zieloni i Ruch Sprawiedliwości Społecznej jłączą wysiłki, aby lewica społeczna razem wystartowała w wyborach parlamentarnych – oświadczyli Zieloni na facebooku.

Sam Piotr Ikonowicz już od dawna traktował Zielonych jako sojuszników. Dotychczas koncentrował się on bardziej na wallce o prawa lokatorów oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu najuboższych. Zieloni zaś mocno akcentowali przywiązanie do postulatów ekologicznych. Wyniki wyborów samorządowych pokazały, że oba ugrupowania rywalizujące osobno o lewicowy elektorat nie zyskały poparcia umożliwiającego zdobycie choćby jednego mandatu radnego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Coraz częściej mam wrażenie że strajk.eu jest kolejnym projektem obecnej władzy służącym zneutralizowaniu lewicy. Popatrzcie na pierwsze 5-10 felietonów. Ile tam jest o pracownikach czy robotnikach? Tyle co w polskojęzycznej Interii. Albo i mniej. Znowu najważniejszymi informacjami dla lewicy okazują się te obyczajowe? A informacja na temat antykapitalistycznych protestów G7? Nie znajdziecie jej na strajk.eu. I na dodatek wszyscy którzy komentują na tym portalu są już doskonale znani władzy z nazwiska i adresu. Jeśli pan panie Piotrze bierze w tym świadomy udział to będzie to pana koniec kariery lewicowego polityka.

  2. Chyba edytor tekstu usunąl powtarzające się słowo, czy nie powinno być: „Ruch Sprawiedliwości Społecznej, Zieloni i Razem razem w jesiennych wyborach”?

  3. a partia Razem? Wreszcie coś się coś dzieje po lewej stronie a wy nic o tym ani nie piszecie ani nie popieracie.Jak usłyszałam o Razem,posłuchałam ich w radiu telewizji tych młodych gniewnych to odetchnęłam z ulgą-nie dla wszystkich majacych dośc obecnej władzy kukiz jest odpowiedzią,dla wielu,dla społecznych „lewaków”, generacji x itp to długo wyczekiwana zjednoczona lewica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…