Czyżby wszechmocny redemptorysta zastawił na siebie pułapkę? Tadeusz Rydzyk ma kłopoty, bo jakiś czas temu pochwalił się pięknym darem – dwoma autami przekazanymi zakonowi przez bezdomnego mężczyznę. Sprawę bada prokuratura, która otrzymała właśnie komplet dokumentów od Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Tadeusz Rydzyk / zrzut ekranu z TVTrwam

Śledczy sprawdzą, czy darowizna dwóch samochodów została przekazana zgodnie z prawem. Sprawę wziął pod lupę również urząd skarbowy. Są bowiem podejrzenia, że auta mogą pochodzić z innego źródła niż majątek pana Stanisława, człowieka bezdomnego. CBA po zebraniu materiału dowodowego, przekazało sprawę Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Ta z kolei po rozpatrzeniu dokumentów zadecyduje o podjęciu bądź nie postępowania, lub przekazaniu sprawy z powrotem do CBA. W grę wchodzi oczywiście również umorzenie, a ten wariant, biorąc pod uwagę polityczne uwarunkowania, wciąż wydaje się bardzo prawdopodobny.

 Prokuratura zajęła się tajemniczą darowizną po interwencji posła Nowoczesnej, Adama Szłapki, który pod koniec stycznia wysłał zawiadomienia do CBA i urzędu skarbowego w Toruniu. Wkrótce sprawą zainteresowała się również Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, która po wstępnym rozpatrzeniu dokumentów, przekazała pałeczkę warszawskiej prokuraturze.
Ojciec Tadeusz Rydzyk pochwalił się autami podarowanymi przez bezdomnego, nieżyjącego już pana Stanisława na antenie Telewizji Trwam. Jakim cudem osoba żyjąca bez dachu nad głową posiadała akty własności dwóch samochodów? Lider Radia Maryja twierdzi, że darczyńca kupił je sobie za wygraną w totolotka.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nie dawać się wpuszczać w maliny. Prokurator może przesłuchać darczyncę w szczególnym miejscu, ale nie będzie potem w stanie na żywo przekazać tych relacji. Po prostu świadek i potencjalny darczyńca już nie jest z tego świata. I tak to bzdura goni bzdurę, a płaca na wsi spada. Podobnie, jak inne. Tymczasem lewica wierzy w sondaże i myśli nieateistycznie, ze wyniki wyborcze spadna z nieba, a walka z nielubianym redemptorystą napedzi wyborców. To jest temat dla już przekonanych, zatem bezwynikowy. Szkoda czasu, jak mawiał Pawlak.

  2. Z tego co wiem sprawa z bezdomnym to lipa ksiądz Tadeusz Rydzyk nie dostał żadnych samochodów od nikogo,tylko posłużył się ironią czyli zażartował sobie,jak miałem 15 lat byłem w Toruniu i odwiedziłem radio Maryja,kiedy zacząłem mówić o tym że ministranci chodzą po kolędzie dla pieniędzy,wyłączono mi głos,a byłem w tym czasie ministrantem,byłem w Toruniu na wycieczce z Piły,także nie jestem stronnikiem radia Maryja ale nie jestem tak uprzedzony czy zacietrzewiony aby zawsze w ciemno bez zbadania sprawy kogoś niesłusznie piętnować czy oskarżać.

  3. I teraz bezdomnemu zapewnią mieszkanie we więźniu, a Papko Grzybo będzie rozbijał się nadal darowanymi przez niego furami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Przedstawili nas jako czarnuchów” – radnej powiatowej z Słupska nie spodobał się obrazek w internecie

Radna powiatowa Aldona Szostakiewicz wygłosiła płomienne przemówienie przeciwko przyłączen…