Mimo że takie miejsce zajął Ojciec Dyrektor w rankingu tygodnika “Wprost”, posłanka Sobecka zarzeka się, że zakonnik jest tak biedny, że musiała pożyczyć mu pieniądze.

facebook.com/Tadeusz Rydzyk

“Wprost” wyliczył, że gdyby ojciec Rydzyk zebrał wszystkie zyski z prowadzonych przez siebie działalności, to w rankingu najbogatszych Polaków zająłby 83. miejsce. Oficjalnie redemptorysta nie dysponuje żadnym własnym majątkiem. Ale faktycznie – prawdziwy z niego biznesmen. Uczelnia, radio, telewizja, wydawnictwo, księgarnia i produkcja filmów – to wszystko składa się na majątek w wysokości mniej więcej 339 mln zł. W porównaniu z zyskami innych firm z branży, to naprawdę imponujący wynik.

W obronie redemptorysty przed oczernianiem przez “Wprost” i oskarżeniem o troskę o dobra ziemskie, wystąpili Jan Szyszko oraz Anna Sobecka. Minister środowiska stwierdził, że Rydzyk mówi na głos o najbardziej drażliwych w Polsce kwestiach, takich jak gender, a także kształci młodzież w duchu narodowo-patriotycznym, przez co zasługuje na wsparcie Polaków i Polek. Według Szyszki doniesienia o “imperium Rydzyka” są przesadzone. Rydzyk bowiem “przełamuje monopol środowisk liberalno-lewicowych w dziedzinie medialnej, szczególnie w sferze mediów elektronicznych”.

Swój list napisała również posłanka Sobecka: “Instytucje powstałe przy Radiu Maryja zbudowały miliony ludzi, którzy na ten cel przeznaczali swoje pieniądze, w tym moja skromna osoba. Znam Ojca Dyrektora osobiście od wielu lat i z całą stanowczością stwierdzam, że artykuł, który przedstawia go jako osobę majętną, jest stekiem bzdur. W innym przypadku nie pożyczyłabym o. Rydzykowi na karę w wysokości 4,5 tys. zł, za co został mi wytoczony proces sądowy”.

Rzeczywiście, ostatnio u ojca może być krucho z kasą – wyprodukowany przez niego film “Zerwany Kłos” miał kosztować 4 miliony, ostatecznie stanęło na 550 tysiącach, bo na pomoc w realizacji oraz pokaz swoich umiejętności aktorskich zdecydowali się studenci wyższej szkoły Rydzyka oraz pracownicy TV Trwam.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. zapomniano dopisać o dotacjach z kasy podatników od pisuarów i platfusów żeby podlizać się kacykowi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…