Psaki w uszance

Mamy już przedsmak tego, jak będzie wyglądała praca nowej rzeczniczki prasowej prezydenta USA Joe Bidena. Media w USA pokładają się ze śmiechu.

Jen Psaki była przez jakiś czas rzeczniczką prasową Baracka Obamy, gdzie wsławiła się serią spektakularnych wpadek udowadniających elementarne braki w jej wiedzy na poziomie szkoły podstawowej. Jen Psaki była przez cały czas jej pracy w Białym Domu ulubionym celem światowych mediów, które z lubością udzielały jej rad, żeby więcej czytała, kupiła sobie atlas świata itp. Kiedy więc Joe Biden, sam zresztą oskarżany o słabą kondycję umysłu, ogłosił, że Psaki będzie jego rzeczniczką prasową, śmiechom i żartom nie było końca. Nie trzeba było długo czekać, by Psaki po raz kolejny stała się dla amerykańskich mediów powodem do drwin.

Po ogłoszeniu nominacji Psaki na to odpowiedzialne stanowisko, w mediach pojawiło się jej zdjęcie z 2014 roku, kiedy wraz ze swoim ówczesnym szefem Johnem Kerry pozuje do fotografii w towarzystwie ministra spraw zagranicznych Rosji, Sergieja Ławrowa i jego rzeczniczki Marii Zacharowej. Psaki występuje na zdjęciu w podarunku od strony rosyjskiej – różowej uszance z sierpem i młotem. Media amerykańskie podkpiwały sobie z tej fotografii, że Psaki występuje z symbolem, który w USA jest kojarzony z represjami komunizmu. Reakcja rzeczniczki Bidena była zaskakująco nieproporcjonalna.

„Dla każdego, kto nie był na celowniku rosyjskiej propagandy (…), chodzi o zdyskredytowanie poważnych uczestników debaty publicznej i szerzenie dezinformacji w celu wprowadzenia ludzi w błąd. Każdy, kto to powtarza (świadomie lub nieświadomie) jest zwykłą marionetką machiny propagandowej”, napisała Psaki na Tweeterze, wywołując wesołość w amerykańskich mediach.

„<<Jeśli mnie krytykujesz, jesteś marionetką Putina>> to świetny początek dla rzecznika prasowego Bidena ”- napisał znany dziennikarz radiowy Larry O’Connor.

“Logika ostatnich czterech lat: jeśli ktoś mówi to, co mówią Rosjanie, to jest rosyjską marionetką” pisze dziennikarz The Daily Caller News Foundation Chuck Ross.

„Pokazałaś się jako osoba o ograniczonej inteligencji, tweetując takie bzdury. Fatalnie oceniam cię z powodu twojej wcześniejszej pracy. Nazywanie mnie czyjąkolwiek marionetką jest tak bezmyślne, jak to tylko możliwe. Ustawiłaś swój standard na następne cztery lata – dno”, emocjonalnie reagował Scott Ritter, były wysoki urzędnik ONZ.

Kolejna wpadka Jen Psaki, obiecująca jeszcze wiele podobnych w przyszłości, nie byłaby warta zauważenia, gdyby nie fakt, że obraża się jak pensjonarka urzędnik, mający jednak pewien wpływ na politykę zagraniczną USA.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zełenski: Polacy dostaną „specjalne prawa”

Po wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie i wystąpieniu polskiego prezydenta przed parlamentem, W…