Dodanie dwóch kropek w symbolu „Polski Walczącej” w ten sposób, że przypominał kształt kobiecych piersi strasznie rozsierdził prawicowych aktywistów. Sąd ostudził ich cenzorskie zapędy.

www.flickr.com/photos/danielkruczynski

Wspomniany symbol pojawił się podczas „Czarnego Protestu” w Szczecinie w październiku br. I natychmiast spowodował napisanie donosiku na policję przez red. Dariusza Mateckiego, dziennikarza prawicowyinternet.pl Policja, jak informuje Onet.pl zarekwirowała transparent z rysunkiem, który gorliwy redaktor uznał za uwłaczający symbolowi oraz wartościom, które reprezentuje.

Sąd w Szczecinie nie podzielił podkorowych skojarzeń donosiciela i uniewinnił kobietę. Argumentował, że kobiece piersi nie są obrazą dla symbolu Polski Walczącej, ponieważ nie są niczym zdrożnym i powszechnie wykorzystywane są jako motyw w sztuce. Nie trafiło to do prawicowego dziennikarza i wywołało jego szokową reakcję. Mateckiego, cytowany przez Onet.pl o wyroku sądu napisał: „Lewicowa aktywistka paradowała z przerobionym symbolem, za który nasi rodacy poświęcali swoje życie. Symbol zmieniono tak, żeby przypominał kobiece piersi – pod spodem widniał napis „Polka Walcząca”. W listopadzie sprawą zajął się szczeciński sąd – kilka dni temu zapadł HANIEBNY wyrok, feministka została uniewinniona. Czy będzie to precedens i polskie sądy będą dopuszczać łamanie prawa i znieważanie polskich symboli?”

Jak pisze portal, choć wyrok jest nieprawomocny, apelacji najprawdopodobniej nie będzie. Widocznie ktoś rozsądny wytłumaczył powodowi, że wystarczy już kompromitowania się.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Wokół gigantycznej kary nałożonej na Polskę. Oceny niejednoznaczne

TSUE nałożył na Polskę zabezpieczenie wyroku, który zapadnie w listopadzie. To ogromna sum…