Grzegorz Schetyna ogłosił, że wystartuje przeciwko Ewie Kopacz w pojedynku o przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

facebook.com/SchetynaDlaSwietokrzyskiego
facebook.com/SchetynaDlaSwietokrzyskiego

– Podjąłem decyzję. Jestem gotowy do tego, żeby stanąć w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Rok temu, kiedy ta debata się rozpoczęła zwiesiliśmy ją na czas kampanii wyborczych. Powiedzieliśmy, że po wyborach parlamentarnych wracamy do tych kwestii – oznajmił szef MSZ w rządzie PO.

Spór o przywództwo na linii Kopacz-Schetyna pojawił się, kiedy Donald Tusk wyjechał do Brukseli. To właśnie wtedy Schetyna poinformował, że chce spróbować swoich sił w walce o najważniejsze stanowisko w partii. – Wybory szefa partii i demokratyczny mandat na przewodniczącego jest absolutnie kluczowy – uderzał w Kopacz, która pełni funkcję przewodniczącej nie z wyboru, lecz w zastępstwie za Tuska. – Do końca roku wszystko musi się wydarzyć. PO musi być gotowa, by podjąć wyzwanie obrony wolności i samorządności, dorobku 25 lat, a przede wszystkim ostatnich 8 lat.

Rada Krajowa PO będzie musiała podjąć decyzję czy roszady personalne mają objąć wszystkie czołowe stanowiska, czy tylko szefa formacji. – Wybory na każdym ze szczebli odbyły się dwa lata temu, to jest decyzja Rady Krajowej PO, czy chcemy do tego wracać, czy też zamykamy, dopełniamy wybory przewodniczącego – tłumaczył Schetyna.

Schetyna o stanowisku lidera partii marzy od dawna.  Nie podobało mu się bycie „drugim najważniejszym”. Powodowało to wiele konfliktów pomiędzy nim, a ówczesnym przewodniczącym Donaldem Tuskiem – między innymi o stołki w spółkach państwowych, układanie list wyborczych czy decyzje w sprawie mianowania i odwoływania ministrów. Konflikt wygrał Tusk i Schetyna został odsunięty. Do gry wrócił dopiero, kiedy jego rywal został przewodniczącym Rady Europejskiej.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Czar prysł. Na konwencji Agrounii przygrywała naziolska kapela. W repertuarze m.in. „Biała Siła” i „Wyklęci”

Antykomunistyczny, powiązany ze skrajną prawicą zespół Horytnica zapewnił oprawę dźwiękową…