W ferworze walki o Lex TVN niemal niezauważone przeszło przyjęcie poprawek do Kpa. Kończy to okres bandyckiej, niesprawiedliwej reprywatyzacji. Jednocześnie stawia Polskę w konflikcie z Izraelem i USA.

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Daje to możliwość zatrzymania decyzji reprywatyzacyjnych. Teraz tylko potrzeba podpisu prezydenta.

Odrzucono dwie z trzech poprawek proponowanych przez Senat. Jedna, którą uwzględniono, poszerza liczbę przypadków, które uniemożliwiają podważenie ważności decyzji. Odrzucono poprawki, które umożliwiały dokończenie trwających już postepowań i wydłużenie vacatio legis z 30 dni do 3 miesięcy.

Dzisiejsza demonstracja lokatorów przed Sejmem była głosem tych, którzy o krzywdach wyrządzanych przez reprywatyzacje wiedzą niemal wszystko. Domagali się, by zakończyć wlokącą się sprawę reprywatyzacji, uchwalając nowelizację Kpa. Żądali zakończenia postepowań, które niosą ludzkie dramaty i dać lokatorom szansę na normalne funkcjonowanie. Dobrze, że ich głos został usłyszany.

Oznacza to jednak ostry konflikt z Izraelem i lobby izraelskim w USA.

Państwo Izrael nie pójdzie na kompromis w pamięci o Holokauście. Potępiam uchwaloną dziś ustawę polskiego Sejmu, która godzi w pamięć o Holokauście i prawa jego ofiar” – napisał minister spraw zagranicznych Izraela Yair Lapid, manipulując argumentami o Holokauście i jego ofiarach.
Można też spodziewać się niebawem ostrych amerykańskich reakcji.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …