Nie będzie referendum 25 października. Wniosek złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę nie zyskał akceptacji senatorów. Piotr Duda z NSZZ „Solidarność” zapowiedział, że jego związek rozliczy wszystkich polityków, którzy głosowali przeciwko pracownikom.

facebook.com/PiotrDudaNSZZ
facebook.com/PiotrDudaNSZZ

Głosowało 90 senatorów. 35 opowiedziało się za, 53 przeciw wnioskowi prezydenta. Tym samym Senat propozycje Dudy odrzucił.

Prezydent chciał by Polacy odpowiedzieli na trzy pytania – dotyczące wieku emerytalnego, posyłania 6-latków do szkół oraz ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją. To pod tymi inicjatywami obywatelskimi podpisało się łącznie 6 milionów Polaków. Gdyby wniosek przeszedł, referendum odbyłoby się 25 października – w dzień wyborów parlamentarnych.

Gdy senatorowie podejmowali decyzję, pod Sejmem trwała pikieta NSZZ „Solidarności”. Piotr Duda nie krył swojego niezadowolenia. -Już chyba nie mamy żadnych wątpliwości co do obecnej ekipy rządzącej. Nie mamy żadnych wątpliwości wobec Platformy i PSL-u. Obywateli mają w nosie! – grzmiał lider związkowy. – Nie szanują decyzji prezydenta RP. Uszanowali decyzję swojego kolegi partyjnego, prezydenta Komorowskiego. A nie chcą uszanować decyzji prezydenta Andrzeja Dudy i 6 mln obywateli. To jest skandal – skwitował decyzję parlamentarzystów lider „S”. Piotr Duda zapewnił, że społeczeństwo rozliczy z tej decyzji Platformę. Zarzucił również premier Kopacz, że wbrew temu jakie ma hasła wyborcze – nie słucha i nie pomaga.

Po Piotrze Dudzie do związkowców przemawiała Beata Szydło. – Dzisiaj głos obywateli przegrał z partyjniactwem. Z interesem politycznym Platformy Obywatelskiej. Jaka jest obywatelska, skoro 6 mln podpisów obywateli zostało po raz kolejny zmielonych – mówiła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premierę. Szydło poprosiła związkowców o zaufanie. – Będziemy zawsze z wami, z obywatelami, będziemy was słuchać i słyszeć co do nas mówicie. Bo to jest obowiązkiem każdego polityka.

O godz. 16 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się briefing ws. odrzucenia wniosku prezydenta.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Cóż, PO dopisała PiSowi kilka puntów procentowych.

    Po co? Może im też już „w dekiel wali”?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…