Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii (MTKJ) postawił Ratko Mladiciowi 11 zarzutów, w tym ludobójstwo, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Obrońca Maldicia chce wezwać Serbów do wielkiej akcji protestacyjnej, aby okazać solidarność ze zbrodniarzem i wesprzeć jego linię obrony.

Wikimedia, zdjęcie z ekshumacji jednego z grobów niedaleko Srebrenicy.

Mecenas Branko Lukić chce wykazać przed Trybunałem, że były dowódca wojsk bośniackich Serbów robił to co robił, bo stał za nim cały naród. Temu mają służyć demonstracje poparcia, o które zabiega obrońca.

Co istotne, akcja powinna zostać przeprowadzona jeszcze przed decyzją Trybunału w postępowaniu odwoławczym. W pierwszej instancji

Celem Lukicia jest wykazanie przed sądem , iż były dowódca wojsk bośniackich Serbów cieszy się nadal dużym poparciem społeczeństwa. Akcja poparcia ma zostać podjęta jeszcze przed decyzją MTKJ w postępowaniu odwoławczym.

Główny proces proces Mladicia przed MTKJ jest teraz odroczony. Niedawno adwokat usiłował uzyskać dla swojego klienta tymczasowe zwolnienie z aresztu w Hadze ze względu na stan zdrowia. Gwarantem powrotu Mladicia za kraty po zakończeniu kuracji miała być Federacja Rosyjska. Trybunał wniosek obrony Mladicia odrzucił.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. jak się jest finansowany przez bnd to się musi pisać takie propagandowe łgarstwa

 2. Drogi autorze…
  Jednego już zamęczono we haskim więzieniu i…. pośmiertnie cichuteńko stwierdzono ,,brak było dowodów winy” Haski trybunał potrzebował aż10 lat aby przyznać się do udziału w farsie zmontowanej rękoma wywiadów NATO. Właśnie Slobodan Milošević stał się ofiarą zmowy.
  Nie zastanawia Pana że główny oskarżony w tych jakże nagłaśnianych procesach okazał się niewinny?
  Rzetelność tego trybunału ws. Jugosławii – stoi pod dużym znakiem zapytania.

  1. To nazbyt duży komplement pod adresem tj. Przynajmniej za ten tekst.

  2. To nazbyt duży komplement pod adresem tj. Przynajmniej za ten tekst.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zbieramy owoce reformy emerytalnej z czasów Buzka. Ponad 300 tys. emerytów grozi śmierć głodowa

Nie ma w tym żadnej przesady. 337, 6 tys. osób na koniec 2021 roku pobierało z ZUS emerytu…